Böyle Zarif Ayar Çekiş Görülmedi! Bergüzar Korel'den Şabaniye Benzetmesine Muazzam Cevap!

7.4bPAYLAŞIM

Yine bir ünlü kadını hırpalamaya çalışan medya... Ama bu defa sert kayaya çarptılar! 

Bergüzar Korel öyle ince, zarif bir ayar verdi ki; adeta tüm İnternet, güzel oyuncuyu ayakta alkışladı! Detaylar içeriğimizde...

Bergüzar Korel, her zaman zarafetiyle, kibar ve mütevazı tavırlarıyla bildiğimiz başarılı oyuncumuz...

Onu şimdiye kadar asla çirkin bir olayla gündemde görmedik. Daima seviyeli ve saygılıydı. Sürekli sosyal meselelere duyarlı davrandı. Şöhreti ülkemizi çoktan aşmış, Orta Doğu ve Güney Amerika'nın en sevilen oyuncularından biri haline gelmiş olarak göğsümüzü sürekli kabarttı.

Sansasyonel bir isim olmamasına rağmen, bugün o da magazin basınının hoyrat tavırlarından nasibini aldı!

Kaçış yok!

Dünyanın en kendi halinde ünlüsü dahi olsanız, o kalp kırılacak! Yargılanacaksınız!

Hem de ne sebeple, biliyor musunuz? Saçını kısa kestirmesinden ötürü...

Hem de ne sebeple, biliyor musunuz? Saçını kısa kestirmesinden ötürü...
Hem de ne sebeple, biliyor musunuz? Saçını kısa kestirmesinden ötürü...

Güzel oyuncu saçlarını kısa süre önce kestirmişti ve bizce çok da şahane olmuştu!

Çeşitli magazinciler, gündemin boşluğunda malzeme bulamamış olacaklar ki; Bergüzar Korel'in saçını Şabaniye'ye benzettiler.

Aslında buraya kadar da sıkıntı yok. İnternet üzerinde de pek çok benzetme mizahı dönüyor. Genelde ünlüler de buna gülüp geçiyor.

Ama bu defa, bu "şaka" sadece magazin sitelerinin İnternet sayfalarında kalmadı...

Bir davette Bergüzar Korel'e üstüne basa basa, onlarca insanın içinde saçının kısalığı sorulup, defalarca "Şabaniye" şakası yapan gazetecilerden sonra, ünlü oyuncu o an veremediği cevabı kişisel Instagram hesabından verdi.

"“Sorun ne biliyor musunuz? Sorun, aklınızca kendi basit ve zeka seviyesi yerlerde olan espri anlayışınızla bir kadını küçük düşürme çabanız… "

Bu gönderiyi Instagram'da gör

saygılar.

Berguzar Korel (@berguzarkorels)'in paylaştığı bir gönderi ()

"Sevgili Magazin Basını...

Tüm saygımla her ne şartta olursa olsun, gece gündüz demeden her karşılaşmamızda tüm sorularınıza nezaketimle istisnasız cevap verdim... Bir mekanın kapısında olduğunuzu duyduğumda sizi bekletmemek adına toplantımı, yemeğimi, eğlencemi her zaman yarıda kesip sizinle sohbetimi edip kaldığım yerdem devam ettim, sizinle kameralar kapandıktan sonra da insani sohbetimi muhabbetimi eksik etmedim, çünkü iki lafın belini kırmak için insan olmak yeterlidir benim için...

Şimdi elbette birinizin yaptığı hareketi tüm magazin basınına mal etmek değildir niyetim, çoğunuz da her zaman bu samimiyete ve nezakete en güzel şekilde karşılık verdiniz. Teşekkür ederim, peki şimdi yakıştı mı yaptığınız muhabbetimizin hatırına?"

"Beni tanıyanlar bilir ki kendisiyle çok dalga geçen, eleştiren, nasıl göründüğü konusunda asla bir çekincesi olmayan bir kadınım..."

"Yaptığım işler ve günlük yaşamımda süsten püsten uzak, oyunculuğu sadece meslek edinmiş bir kadın olarak yaşarım. Bu mesleğe ilk başladığım günlerde beni son derece şaşkınlığa uğratan küçük düşürme çabanızla bir adet ineğe benzetilmiştim hatırlarsanız, günlerce mesleğe yeni başlamış genç bir kadını fiziksel görüntüsü üzerinden taciz ettiniz...

Alay ettiniz, güldünüz eğlendiniz. Koca koca insanlar hep birlikte yaptınız bunu… Bu arada çocuklar büyüttünüz başkalarının fiziksel özellikleriyle alay edinmeyi huy edinen… Sonra duyar kastınız ama en süslüsünden! Aradan on yıl geçti ve siz kendinizce bir kadını küçük düşürmek adına bu sefer ‘Şabaniye’ye benzettiniz beni…"

"Peki aradan geçen bu on yıl içerisinde neler oldu?"

Ben bu on yıla yüzlerce bölüm dizi, üç sinema filmi, yurt içi ve yurt dışından onlarca ödül, birçok sosyal sorumluluk projesi ve yaptığım işlerle ülkemi yurt dışında en iyi şekilde temsil etme fırsatı sığdırmışım...

Bu ülkenin turizmine, sanatına, bilimine katkı sağlamak için elimden ne geliyorsa yapmışım. Peki ya siz? Siz ise hala aynı yerde aynı zihniyet ve kadınları hedef alan bu aşağılayıcı çirkin üslubunuzla meslek hayatınıza devam etmektesiniz. Ne yazık! Bu arada daha da yazık olan bu haberi yapan programın haber müdürünün ve ekran yüzlerinin de kadın olması…

Kadına şiddetin en büyüğü kadından. Oynadığımız karakterler ve yaptığımız işler tabii ki siz seyircilerin huzurunda eleştirilebilir, ama bırakın da nasıl görüneceğimiz konusunda kendinize bu kadar söz hakkı tanımayın. Hepinize ezberletilmiş güzellik dayatmalarınız sizin olsun."

"Bakın sabahları uykudan uyandığımda da böyle görünüyorum."

Saçlarımı, kaşımı, gözümü, kısacası kendimi çok seviyorum. Bu arada sizin küçük düşürmek için benzetme yaptığınız ‘Şabaniye’ filminin yönetmeni Kartal Tibet, senaristi İhsan Yüce, Kartal Tibet ve bu karaktere hayat veren ise ustam Kemal Sunal’dır. Verilen değer ise ortadadır. Ne yazık…”

Resmen zarafetle yerin dibine gömmek bu olsa gerek!

Helal olsun sana, Bergüzar Korel!

Mizah iyidir lakin bazen malzeme ettiğimiz insanların hislerini de göz önünde bulundursak, hiç de fena olmaz doğrusu!

Benzerini Hande Erçel'e de, sadece basın olarak değil, tüm İnternet ve sosyal medya alemi olarak yapmıştık!

Son derece güzel bir kadın olan Erçel, eleştirilere dayanamayıp yanak aldırma ameliyatı olduğunda da, onu farklı şekilde incitmeye devam ettik!

Düşünün hele, fıstık gibi güzel bir kızı bile türlü çirkin sözlerle üzüp, ameliyat masasına kendi rızasıyla yatacak kadar etkiliyoruz. Bu, kahkahamıza değer mi?

Ardından da bu defa yanaksız oluşuyla yine türlü benzetmeler yaparak dalga geçiyoruz...

Basının daha önce bu tarz eleştirilerle ünlü kadınları hastanelik ettiğini dahi gördük...

İrem Derici'nin Durumunun Bize Düşündürdükleri: Türk Kadınlarının Yerli Medya ile İmtihanı - onedio.com
İrem Derici'nin Durumunun Bize Düşündürdükleri: Türk Kadınlarının Yerli Medya ile İmtihanı - onedio.com

O yüzden hepimizi biraz daha saygılı ve hassas olmaya davet ediyoruz!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
haci-dayi

ekonomik sıkıntı,gelecek kaygısı gibi durumları fazla yoğun yaşamayan insanların dertleri de böyle oluyor demek ki.beni şabaniyeye benzettiler.dur hemen bir destan yazayım.aklıma millet aç aç diye bir karikatür geldi nedense.

hasanglr

Bence yeni saç modeli çok hoş. Gerçekten çok ayıp etmişler. Bu şekilde patavatsız insanların saçma sapan espirilerine maruz kalmasına rağmen bu şekilde yorum yapması...Ne kadar zarif bir kadın olduğunu görmüş olduk Bergüzar Korel'in.

nolmuski

ağır gözleri bozuk dalga geçenlerin bence gayet tatlı duruyor. Kadının oyunculuğunu beğenmez insan edebiyle eleştirir, davranışını ya da bi söylemini beğenmez ona da tamam, tipini de beğenmemiş olabilirler ama beğenmedim, yakışmamış vs. der geçer hakaret boyutuna gelecek, kıracak ya da aşağılayacak şekilde yorum nedir ya. kimse mükemmel değil olamaz da. başka insanların görünüşleri hakkında hadsizce yorum yapacak kadar ne bu nefret

yagmur-ceylan1

ben saç modeline bayılıyorum :)

murat8891

Bi ara bende de saç kıran başlamıştı nedenini bilmiyorum ön taraftaki saçlar dökülmüştü yapılan şakalardan o kadar nefret etmiştim ki sonra geri çıktı saçlarım ama o zaman psikolojim bozulmuştu. Birileri gelir yok kafaya ne olmuş senin öyle ya birileri gelir oooo murat saçları da dökmüşsün der. he mk çocuğu he ben döktüm hoşuma gitmiyodu öyle kafada duruyodu kendi kendime kafada saç mı olur lan deyip döktüm. Ne kadar mallar var ya insanların eksikleri ya da kusurları ya da KENDİ TERCİHLERİ ile alakalı dış görünüşüyle dalga geçemessiniz mk çocukları anlayın artık sizeeeneeee

Görüş Bildir