Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Böyle Detay Görmedi Bu Gözler! Sokaklar Adeta Boyut Atlamış Diyeceğiniz, Mitoloji Kitaplarından Fırlayan Duvar Resimleriyle: MonkeyBird

13PAYLAŞIM

İlginç detaylarıyla sokakları müzeye çeviren, duvar resimlerinde çığır açan MonkeyBird ile tanışın.

Bu içerik hazırlanırken Colossal sitesinden yararlanılmıştır.

Fransız ikili MonkeyBird, sokakları mural sanatıyla buluşturuyor. İsimlerinden yola çıkarak, kuş ve maymun tasvirleriyle mitolojiden esinlenerek yarı insan yarı hayvan figürleriyle sokaklara hayat veriyorlar.

İkilinin göze çarpan tarzı siyah beyaz tarama tekniğini kullanarak, altın rengine de sık rastladığımız dev figürler inşa ediyorlar. 

Peki ama neden yarı insan, yarı hayvan? 

Sembolizm kokan murallarda, maymun figürü insanların mantığını temsil ederken, kuş figürünü hayalperest yönlerini vurgulamak için kullanıyorlar. Endüstriyel tasarım ögeleri barındıran objelere de yer verirken, detay konusunda oldukça titiz çalışan ikili, ölçekle oynayarak simya göndermelerini de eksik etmiyor.

Sokakta yürürken iki kere dönüp bakacağımız detaylara sahip duvar resimleri aynı zamanda hepimizi tarihin tozlu sayfalarına da sürüklüyor.

Sık sık seyahat eden ikili birçok binaya imzasını bıraktı bile. Bir gün kafanızı kaldırdığınızda bu ikilinin tablo gibi duvar resimlerine rastlamanız oldukça mümkün. 

Klasik mimari izleriyle, mitolojik karakterlerle, simyanın gizemiyle ve bizleri nefessiz bırakan detaylarla dolu MonkeyBird ikilisinin nefis duvar resimleriyle sizleri baş başa bırakıyoruz.

1. 'Hassasiyet Şehri' Le Locle, İsviçre

2. 'Pantograf' Fanzara, İspanya

3. 'Prostetist' Völklingen, Almanya

4. 'Popüler Ayaklanma' Völklingen, Almanya

5. 'Kutsal İnsanlar' Katalonya, İspanya

6. 'Yasa Değişikliği' Waterford, İrlanda

7. 'Kil Ayaklı Colossus' Fransa

8. 'Eğri' Grenoble, Fransa

Nefesimizi kesen, birbirinden iddialı bu duvar resimlerinin yapım aşamasını merak edenleri buraya alalım.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
desert-rain

#8 Güzel Dövme yapılır Aslında

Görüş Bildir