Borderline Kişilik Bozukluğu Testine Göre Ne Kadar Yalnızsın?

Psikoloji Testleri-
Abone ol

Borderline kişilik bozukluğu (Sınırda Kişilik Bozukluğu), çoğunlukla hem bu bozukluğa sahip olanlar hem de çevrelerindeki insanlar için yıkıcı bir zihinsel sağlık durumudur ve özetle duygusal düzensizlik olarak tanımlanabilir. Genellikle biyolojik faktörlerden kaynaklansa da araştırmalar çevresel faktörlerin de bu bozukluğun ortaya çıkmasında büyük bir etken olduğunu ortaya koymuştur. Eğer sen de testin sonucunu merak ediyorsan;

Haydi teste! 

Uyarı: Bu test sadece eğlence amaçlı yapılmıştır! 

1. Cinsiyetini öğrenelim.

2. Kaç yaşındasın bakalım?

3. İlk olarak, daha önce sevgilin tarafından nedensizce terk edildiğin oldu mu?

Evet, ne yazık ki...
Nedensizce olmasa da terk edildim..
Hayır.

4. Peki daha önce herhangi bir şeye sinirlenip kendine zarar verdiğin oldu mu?

5. Gün içerisinde çok fazla duygu değişimi yaşar mısın?

Hem de defalarca...
Çok stresli ve kötü olduğum zamanlarda yaşıyorum.
Hayır, duygularımı kontrol edebilen bir insanım.

6. Kendini sanki hayatın akışına bırakmış, boşlukta gibi hissettiğin anlar çok fazla oluyor mu?

7. Ve son olarak, etrafındaki insaları iyi ya da kötü çok eleştiren bir insan mısın?

Evet, çünkü gözlemci yanım sayesinde olaylara sürekli eleştirel yaklaşıyorum.
Bazı kişilere karşı eleştirel davranırım.
Hayır, kimse umrumda olmadığı için eleştirede de bulunmam.

Etrafındaki insanlar yüzünden yalnız hissediyorsun!

Sen etrafındaki insanlardan çok farklısın. Gerek düşünce gerek karakter olarak epey uzak bir karaktersin. Anlayacağın sen onca kalabalığın içerisinde zaman zaman kendini yalnız hissediyorsun. Bu da aslında anlaşılmamaktan kaynaklanıyor. Herkese göre farklı bir yapın var. Evet, çok fazla arkadaş ortamın var ama doğru insanlar arasında olmadığını düşünüyorsun. Çünkü kendini hiçbir zaman anlatabileceğin doğru düzgün bir insan bulamıyorsun. Herkes kendi derdine düşmüş. Seni dinleseler bile anlayabileceğini düşünmüyorsun. Ama yine de sosyal ortamlarda bulunmaktan vazgeçmiyorsun. Çünkü o ortamda bulunmak seni daha iyi hissettiriyor. Ama artık farklı insanlar ve ortamlar tanıma vaktinin geldiğini düşünüyorsun. Kesinlikle haklısın. Çünkü hep aynı insanlarla birlikte vakit geçirmek insanı bir noktadan sonra geliştirmeyebilir. Yeni insanlar, yeni fikirler tanımak seni her zaman daha öne çıkarır. Çünkü farklı bakış açılarına sahip olmak bu noktada çok önemli. Belki de kendini yalnız hissetmenin asıl sebebi etrafındaki insanlardır. O yüzden kendini iyi hissettirecek insanlara ihtiyacın olduğunu düşünüyoruz. Çünkü sen anlaşılması güç bir insan değilsin. Karşındaki insanlar seni anlamıyor ya da anlamak istemiyor. Artık değişim zamanı!

Kendini tüm kalabalığın içerisinde yalnızlaştırmışsın!

Sen kalabalığı çok sevmeyen bir insansın. Bundan dolayı etrafında çok fazla insan bulundurmuyorsun. Yakınım dediğin birkaç kişi vardır. Onun dışındaki insanlara gerek duymuyorsun. Çünkü öyle herkesle samimi olmayı, kendini anlatmayı çok sevmiyorsun. Bu durumu fazlasıyla samimiyetsiz buluyorsun. Sosyal ortamda bulunmayı çok seversin ama böyle ortamlarda kendini oldukça yalnız hissediyorsun. Çünkü herkesle konuşmak sana göre değil. Bu durumdan ötürü çoğu zaman da yalnız olabiliyorsun. Aslında bu durumu kendin seçiyorsun. Böyle olmayı da seviyorsun. Birkaç yakın arkadaşın veya dostun olsa bile kendini çoğu zaman yalnız hissediyorsun. Çünkü ne kadar yakın olursanız olun anlatmadığın bazı şeyler var. Ve bu seni gece yatağına yattığında inanılmaz şekilde kötü hissettiriyor. Tüm dertlerinle yalnız başınasın ve bir çözüm bulamıyorsun. Bazen haykırmak istiyorsun ama haykıramıyorsun. Bu da senin kendini yalnız ve kötü hissetmene sebep oluyor. Çoğu zaman kendi kendini sorgulayıp hayatında yolunda gitmeyen şeyler için kendini suçluyorsun. Çünkü eğer bulunduğum konuma geldiysen bunun tek sebebi sensindir. Tabii ki de dış etkenler de var. O yüzden kendini çok yalnız hissediyorsun. Artık kendini suçlamaman ve yakınlarınla dertlerini paylaşmaktan çekinmemelisin. Çünkü böylece her şey senin için çok daha güzel olacak.

Yalnızlığın dipsiz kuyusundan çıkamıyorsun!

Sen yaşadığın olaylardan dolayı kendini soyutlamış bir haldesin. İç dünyana çekilmiş kimseye kendini anlatmıyorsun. Ne yaşıyorsan kendi içine atmayı tercih ediyorsun. Bu da seni oldukça yalnız hissettiriyor. Ne zaman birilerine güvensen veya kendini açsan mutlaka bir darbe yiyorsun. Bu durumdan oldukça yorulduğun için hiçbir sosyal aktivitelerde yer almamayı tercih ediyorsun. Özellikle sevdiğin insanların arkandan vurması seni çok derinden etkilemiş. Bundan dolayı artık kimseye güvenmiyorsun. Ee dolayısıyla kendini çok ama çok yalnız hissediyorsun. Sanki kendini bir köşeye sıkıştırmışsın ve oradan çıkamıyorsun. Çıkmak istiyorsun ama izin vermiyorlar gibi hissediyorsun. Bu da senin işin içinden çıkmanı oldukça zorlaştırıyor. Kendi içinde sürekli düşünüp yalnızlığın içerisinde kayboluyorsun. Böyle zamanlarda o kadar mutsuz oluyorsun ki hiçbir şey yapasın gelmiyor. Sanki bütün hayat enerjin emiliyor ve öylece kalakalıyorsun. Ama artık tüm bunlara son vermenin zamanı sence de gelmedi mi? Kendine değer vermeli ve sevmelisin. Çünkü sen herkesten daha değerlisin, mükemmelsin. Bunu sakın unutma!

Bazı insanlar seni yalnızlığa sürüklemiş!

Sen o kadar yorulmuş ve bıkmışsın ki artık hayatında kimseyi istemiyorsun.  Çünkü seni bu hayat oldukça yalnız bırakmış. Kendi kendine hayatı çok sorguluyor ve nedenini bulmaya çalışıyorsun. Aslında etraftakileri suçluyorsun ama asıl suçluyu bulmakta zorlanıyorsun. Etrafındaki suçlarken bu sefer kendini de suçlamaya başlıyorsun. Bazı şeylerden kendini soyutlaman bunun en büyük örneği mesela. Önceleri baya sosyal bir çevren varken şimdi bu çevreden oldukça uzaklaşmışsın. Bunu daha fazla zarar görmemek adına yapıyorsun. Evet, zarar görmekten korkuyor olabilirsin ama yalnız olmak sana daha fazla zarar veriyor gibi. Çünkü etrafındaki insalarla hiçbir şey paylaşmak istemiyor ve herkesi aynı kefeye koyuyorsun. Geçmişte yaşanılan olaylar senin artık son derece soğuk ve taş kalpli bir görünüm sergilemene sebep olmuş. Aslında senin pamuk gibi bir kalbin var. Sadece kendini insanlara açmak, iyi yanını göstermek istemiyorsun. Bundan dolayı epey yalnız hissediyorsun. Fakat zamanla her şey düzelecektir. Sadece sabretmesini bilmeli ve hayatına olumlu yanlarından bakmalısın. Çünkü sen de en az herkes kadar mutlu olmayı hak ediyorsun!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
inac-baskentli-mustafa

Yorgun Yıllar

__bunu-okuyun__

>>> YÜZÜKSÜZ İLİŞKİLER , KOŞULSUZ SEVİŞMELER.. : BU İLİŞKİ NEREYE GİDİYOR DİYE SORMADAN ÖNCE MUTLAKA OKUYUN... >>>___iliskimiznereyegidiyor com___

queen_of_the_7_kingdoms

Kendini tüm kalabalığın içerisinde yalnızlaştırmışsın! Sen kalabalığı çok sevmeyen bir insansın. Bundan dolayı etrafında çok fazla insan bulundurmuyorsun. Yakınım dediğin birkaç kişi vardır. Onun dışındaki insanlara gerek duymuyorsun. Çünkü öyle herkesle samimi olmayı, kendini anlatmayı çok sevmiyorsun. Bu durumu fazlasıyla samimiyetsiz buluyorsun. Sosyal ortamda bulunmayı çok seversin ama böyle ortamlarda kendini oldukça yalnız hissediyorsun. Çünkü herkesle konuşmak sana göre değil. Bu durumdan ötürü çoğu zaman da yalnız olabiliyorsun.

queen_of_the_7_kingdoms

Aslında bu durumu kendin seçiyorsun. Böyle olmayı da seviyorsun. Birkaç yakın arkadaşın veya dostun olsa bile kendini çoğu zaman yalnız hissediyorsun. Çünkü ne kadar yakın olursanız olun anlatmadığın bazı şeyler var. Ve bu seni gece yatağına yattığında inanılmaz şekilde kötü hissettiriyor. Tüm dertlerinle yalnız başınasın ve bir çözüm bulamıyorsun. Bazen haykırmak istiyorsun ama haykıramıyorsun. Bu da senin kendini yalnız ve kötü hissetmene sebep oluyor. Çoğu zaman kendi kendini sorgulayıp hayatında yolunda gitmeyen şeyler için kendini suçluyorsun. Çünkü eğer bulunduğum konuma geldiysen bunun tek sebebi sensindir. Tabii ki de dış etkenler de var. O yüzden kendini çok yalnız hissediyorsun. Artık kendini suçlamaman ve yakınlarınla dertlerini paylaşmaktan çekinmemelisin. Çünkü böylece her şey senin için çok daha güzel olacak.sanmıyorum.

arslanoglu

ya sen basit gazetwsin bçyle ciddi psikolojik bozuklukları nasıl magazin yaparsın mal mısınız siz yahu??? ne yetkiniz var ne belgeniz dandik işler püh

can-kok2

gercekten boyle testler yetti artik. Psikolojik bozukluklari boyle aptal aptal alakasiz testlerle hafiflestirmenin ne kadar yanlis ve tehlikeli oldugunu anlamiyormusunuz?? Bu hastaliklar "eglence amacli" olan bir testte kullanilmayacak kadar tehlikeli ve agir hastaliklar. Fiziksel hastaliklardan farki yok. Boyle aptal aptal testler yapa yapa cahil insanlar kendilerine alti bos teshisler koyuyor veya toplumda bu hastaliklarin ciddiyeti ve onemi azaliyor. Onedio, cidden yetti artik. Boyle cahil testlerle psikolojik bozuklugu olan insanlari gercekten kirabiliyorsunuz, zarar veriyorsunuz...

Görüş Bildir