Bomboş Cesaretiyle Sürmanşetinde Hilafet Çağrısı Yapan Yeni Akit'e Tepkiler Yükseliyor!

1bPAYLAŞIM

Yok yav... Bu kadar kolay mı?

Burnunu sokmadığı konu ve hedef göstermediği insan kalmayan Yeni Akit isimli gazete, her zamanki gibi bugün de rahat durmadı.

Yaramaz çocuk gibi yerinde durmayıp herkesi sinirlendiren Yeni Akit, eski Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Ağırakça'nın hilafetle ilgili sözlerini sürmanşete taşıdı.

Prof. Ağırakça, haberde "Hilafetin ihya edilmesi TBMM’nin yetkisindedir. Şayet ki çoğunluk herhangi birini halife seçtik kararını verirse bunda hiçbir sıkıntı olmaz. Meclis 15 dakika sürecek bir kararla bunu bitirebilir” dedi.

Prof. Dr. Ahmet Ağırakça’nın görüşlerinin yer aldığı haberde, Türkiye’de tek partili dönemde ‘Müslümanların büyük sıkıntılar yaşadığı’, hilafetin kaldırılması, harf inkılabı, ‘şapka zulmünün’ ve ezanın Türkçe okutulmasının ‘şok’ etkisi yarattığı ifade edildi.

İslam dünyasını bir araya getirecek tek şeyin ‘hilafet’ olduğu savunan Ağırakça, “Ümmet kısa sürede hilafetin etrafında birleşir." dedi.

Ağırakça’nın hilafet talebini utanmadan ve çekinmeden manşete taşıyan Yeni Akit'e sosyal medyada tepkiler yükseldi.

@AltunkayaSevcan

@duyguyavuzz

@GaziCaglar

@HhaaNdde

@GungorKurubas

@serefozmen55

@Pnar21371063

@monsieurdvf

@GultekinBerkant

Sizce bizi neler bekliyor? Yeni Akit'in bu kadar rahat bir şekilde bu talebi yayınlaması hakkında ne düşünüyorsunuz?

@turkalican

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
burcucukk

PEKAKA ya da sevimli olsun diye PEKEKE dedirtmişlerdi. Sevgiili yaramaz çocuk uslu dur bence!!!

1913

Yaramaz çocuk gibi yerinde durmayıp herkesi sinirlendiren Yeni Akit.Gazeteyi bilmesek sempatik bulup sevicez.bir şey çocuğu ama yaramaz çocuk olmadığı kesin :)

ekinezgi

lütfen Arabistana gider misiniz amk

landscaper

Eskiden bu irticacı köpekler askerin korkusundan gık diyemezdi, şimdi askeri de avuçlarına aldılar, hilafet de gelir şeriat de. Halk olarak bizim de bi boka yaradığımız da yok. Resmen teslim olmuşuz 😟😟

bulmayinlanbeniv3

Hiçbir şeye teslim olduğumuz yok! 15 temmuzu sokağa çıkan halk engellemedi! Atatürk İlke ve İnkılapların bağlı, vatanına, cumhuriyete sadık Türk Askeri engelledi! Etsinler bakayım hilafeti ilan. Gezi parkında üniversiteli kovalayan palalılar, sopalılar, "aman bize kimse bulaşmasın mübarek" diye birbirinin götünü ellerken biz vatan hainleri ile mücadele ediyorduk! O palaları, sopaları zamanında elledikleri götlerine sokmasını da biliriz! Az kendinize gelin! Ülkemiz ve Türk askeri iki tane cemaat elemanını araya sokmayla, onlara emir yetkisi vermeyle bitmez. Biz onlar gibi kripto değiliz! Şifremiz de, özümüz de, canımız da, kanımız da belli. Birkaç yüz yıldır var olan arap sevdalılarına, asırlardır nam salmış milletin toprağını bırakacak değiliz! Şükür ki bunu onlar da çok çok iyi biliyorlar!

marise

Hilafet ilan edilirse içki şans oyunları ne olacak oradan gelen vergiden hükümet vazgeçer mi? Ortak bir halife konusunda uzlaşı olur mu? Sonuçta peygamberleri ölür ölmez birbirlerine giren bir kitleden bahsediyoruz.

Görüş Bildir