Boğaziçi'ne Vekaleten Atanan Rektör Mehmet Naci İnci, Can Candan'ın Görevine Son Verdi

 > 
170PAYLAŞIM

Boğaziçi Üniversitesi'nde görevden alınan Melih Bulu'nun yerine vekaleten atanan Mehmet Naci İnci, öğretim görevlisi Can Candan'ın işine son verdi.

Can Candan /  Twitter

Boğaziçi'nde sinema ve belgesel alanlarında dersler veren öğretim üyesi Candan, Melih Bulu'ya yönelik protestoları sosyal medyadan paylaşarak Boğaziçililerin seslerini duyurmalarına yardımcı oluyordu.

👇

Candan, Twitter'dan yaptığı açıklamada "Bugün bana 2007'den bu yana öğretim görevlisi olarak çalıştığım Boğaziçi'ndeki görevime, ders verdiğim bölüm ve fakültenin görüşü alınmadan "vekaleten" son verdiğine dair bir yazı göndermiş. Sizlerle paylaşıyor, yorumunu ve değerlendirmesini de sizlere bırakıyorum." dedi.

Candan, kendisine gönderilen yazıyı da paylaştı 👇

Yazıda "2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun mülga 32. maddesi gereğince 16.07.2007 tarihinde Üniversitemize öğretim görevlisi olarak atandığınız, daha sonraki yıllarda ise görev sürenizini yenilenmediği anlaşılmıştır. Görev sürenizin 15.07.2021 tarihi itibariyle sona ermiş olması, bu güne kadar Üniversitemize yeniden atanmanız konusunda herhangi bir müracatta bulunmamanız, ayrıca 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 36/3 maddesinde Öğretim Görevlileri için öngörülen on iki saat ders verme yükümlülüğünün yalnızca altı saatini yerine getirebilmeniz nedeniyle görevinize devam etmenizde yarar bulunmadığı değerlendirilmiştir. " denildi.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Prof. Dr. Melih Bulu'yu görevden alması üzerine, vekaleten Boğaziçi Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Fen-Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Mehmet Naci İnci'yi atamıştı.

Candan'ın derslerine son verilmesi sosyal medyada tepki çekti 👇

Ayrıca bakınız 👇

Boğaziçi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Naci İnci'ye Protesto: 'Bu Okulda Güvenlik Olmadan Dolaşamıyorsunuz' - onedio.com
Boğaziçi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Naci İnci'ye Protesto: 'Bu Okulda Güvenlik Olmadan Dolaşamıyorsunuz' - onedio.com
Fatih Altaylı: 'YÖK'ün Erdoğan'a Boğaziçi Rektörlüğü İçin Önerdiği İlk İsim Naci İnci'ydi' - onedio.com
Fatih Altaylı: 'YÖK'ün Erdoğan'a Boğaziçi Rektörlüğü İçin Önerdiği İlk İsim Naci İnci'ydi' - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir