Görüş Bildir

BM: Boko Haram'ın Elinden Kurtarılan Kızların 200'den Fazlası Hamile

Haberler
> BM: Boko Haram'ın Elinden Kurtarılan Kızların 200'den Fazlası Hamile

BM, Boko Haram’ın elinden kurtarılan kızların 200’den fazlasının hamile olduğunu açıkladı.

Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu Direktörü Babatunde Oshotimehin, Boko Haram'ın elinden geçen haftalarda kurtarılan genç kız ve kadınların 214'ünün hamile olduğunu açıkladı.

BM yetkilisi, Nijerya haber ajansı NAN'a açıklamasında, kurtarılan rehinelerin sağlık kontrollerinin sürdüğünü, AIDS'e yol açan HIV de dahil olmak üzere çeşitli sağlık testlerinden geçirildiklerini belirtti. Oshotimehin, Nijerya'nın Lagos kentinde gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bazılarının hamile olduğu görünüyor, bazılarında da testler bu yönde sonuç verdi” dedi. Yetkili, kadınların hepsine sağlık desteği verildiğini söyledi.

Nijerya'da geçen haftalarda ordunun operasyonları ile 700 dolayında genç kız ve kadın Boko Haram'ın elinden kurtarılmıştı. Çoğunun Boko Haram tarafından seks kölesi olarak kullanıldığı ve zorla evlendirildiği ortaya çıkmıştı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
6
2
2
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
1Sosyolog

Cihad adı altında yapmadığınız kalmadı. Bazen sorgulamadan edemiyorum. Biri benim adımı kullanarak bu kadar şerefsizce işler yapmış olsa dünyayı başına yıkar... Devamını Gör

1Sosyolog

İbn-i Haldun, Farabi kadar değilim.

Rümeysa UZUN

İnsanlık dur gitme diye bağırasım geliyor.

feyk

Bakiniz islam hukukunda cariye nedir, nasil elde edilir, nerden gelir?

feyk

sivri konustugumun farkindayim. kibarca rahatsizliginizi belirtmissiniz. eywallah. sizin ve tukiyedeki diger ilimli muslumanlari bu anlayisda ve seviye olmad... Devamını Gör