Black Mirror 3. ve Dev Sezonuyla Geri Dönüyor

-

İngiliz Channel 4 kanalında varlık gösteren Black Mirror, artık resmen bir Netflix dizisi. İngiliz yapımı dizi Black Mirror’a tam 12 bölümlük 3. sezon onayı geldi.

Daha şimdiden kült bir dizi olarak kabul gören yapımı bünyesine katan Netflix kanalı bununla da sınırlı kalmadı ve 3. sezon için hazırlıklara başlayarak tam 12 bölüm siparişi verdi!

Bugüne kadar toplamda 7 bölüm Black Mirror izlemiş bünyelerimize bir hayli fazla gelen bu sayı bizi oldukça sevindirdi. İçimizdeki tek şüphe ise bu kadar çok bölümün dizinin formatına zarar verip vermeyeceği.

3’er bölümlük 2 sezon ve 1 adet de yılbaşı özel bölümüne sahip olan dizinin 12 yeni bölümle karşımıza çıkacak olması akıllara yine her bölümün farklı bir senaryoyu işleyip işlemeyeceğini getirdi. Şimdilik bu konuda resmi bir açıklama olmasa da, dizinin hayranlarına ihanet etmemek adına Netflix’in bu formatı devam ettireceğini umuyoruz.

Netflix 25 saniyelik bir video yayınladı

Dizinin yaratıcısı Charlie Brooker’la birlikte Annabel Jones da yapımcı koltuğunda oturmaya devam edecek. Bu isimlerin dizinin başında olması, dizinin gidişatı hakkında gönlümüzü biraz daha ferah tutmamıza yol açıyor.

Bilimkurgu türündeki Black Mirror’ın distopik bölümleri bizlere çok da uzak olmayan bir yazarın, James Graham Ballard’ın öykü ve romanlarını hatırlatıyor. Dizinin yaratıcılarının ilham kaynaklarından birinin Ballard olduğu su götürmez bir gerçek.

Yüzümüze tokat gibi çarpmasını istediğimiz 12 yeni bölümün ne zaman geleceği henüz netleşmiş değil lakin senaryolar yazılma aşamasında ve bu yılın sonundaçekimlerin başlayacağı tahmin ediliyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir