Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Biz Değil Uzmanlar Söylüyor: İlişkide Partnerinizin Sivilicesini Sıkmak "Bağlılık" Anlamına Geliyor

40PAYLAŞIM

İlişkinizde sevgilinizin veya eşinizin sivilcesini patlattığınız oldu mu hiç? Peki ya bu ne anlamaya geliyor merak ediyor musunuz? Uzmanlara göre bir ilişkide partnerinizin sivilcesini patlatmanın altında yatan bazı anlamlar var. Basit bir sivilce patlatmanın bir ilişkide ne anlama gelebileceğini öğrenmek için içeriğimize buyrun!

Kaynak: https://www.mirror.co.uk/news/weird-news...

"Aşkım gel şunu bi' sıkayım" diyip sivilcenize doğru yaklaşan bir sevgiliniz varsa, bu ilişkide ne anlam ifade ediyor hiç düşündünüz mü?

Sivilce sıkmak çoğu insanın yaparken rahatladığı bir olaydır. Hatta bu durum son zamanlarda trend haline geldi ve kocaman kocaman sivilcelerin sıkıldığı videoları izlemeye başladık. Psikoterapist Matt Traube'ye göre sivilce sıkmak vücuda dopamin salgılatan bir olay. Yani aslında bilimsel olarak da bu doğrulanmış.

Uzmanlara göre ilişkide partneriniz ile birbirinizin sivilcesini sıkmak ise "bağlılık" ve bir çeşit "sevgiyi gösterme yolu" olarak görülüyor.

Psikoterapist Traube; "Kulağa ne kadar iğrenç gelse de aslında bu partneriniz ile aranızda olan özel bir bağı işaret ediyor" diyor ve "Sonuç olarak kimse ilk buluşmaya sivilce patlatmak için gitmiyor. Bu ilişkide olan gelişmeyi işaret ediyor" diye ekliyor.

Fakat bu kötü haber de olabilir. Eğer partnerinizde değiştirmek isteyip de başaramadığınız bir özellikle varsa bunu sivilce sıkarak ifade ediyor olabilirsiniz.

Matt Traube'ye göre partnerin sivilcesini sıkmak bir nevi cildi değiştirmek. Bu nedenle insanlar bunu partnerlerinde değiştiremedikleri şeyler yüzünden bir rahatlama yöntemi olarak kullanabiliyorlar ve fark bile etmiyorlar. Bunu anlamanın kolay yolu var. Yaparken "Iyy çok iğrenç görünüyor bunu yok etmem lazım" diye düşünüyorsanız demek ki bir probleminiz var. Bunun illa ki partneriniz ile iligil olmasına da gerek yok. Zaman zaman stres, sivilcenin kaynağı olsa da bazı insanlar sivilceleri sıkarak stres de atabiliyorlar. Yani stresli zamanlardan geçiyor da olabilirsiniz.

Kendinize sormanız gereken soru "sivilce sıkmaktan keyif mi alıyorum yoksa bir sorun mu var" olmalı.

Ayrıca partnerinizin sivilcesini sıkmak ilişkide birlikte her şeyi yapmayı kabul ettiğiniz ve bir limitiniz olmadığını da gösteriyor. Anlaşılana göre birçok insan sevgilisinin veya eşinin sivilcesini sıklıkla sıkıyor. Yani aslında bu olay ilişkilerde son derece yaygın. İlişkinizi bir adım öteye mi taşıdınız yoksa bir probleminiz mi var? Bunu anlamak size kalıyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
burak684481

İĞRENÇ MK

delete-me

etek traşıda yapalım mı

patavatsizmelek

Yav ne sevgisi, ne bağlılığı? Sivilcenin ucu çıkmıştır oda patlatmak, temizlemek yerine öyle geziyordur. Sevgilisi de işte "öyle gezmesin ne kendini nede beni rezil etmesin pis, sıkayım bari" dir cevabı. Ne başka anlamlar yüklüyolla :D

Gizli Kullanıcı

Bağlılık..sevgi gösterme yolu ? Ayrılmak istiyorum gerekçe : sivilcemi sıkmadı bana bağlı değil ,sevgi de göstermiyor (!) Yazarken bile midem bulandı..

bseozyrt

İçerik midemi kaldırttı resmen ya..

Görüş Bildir