Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Biz Bu Saçları Değirmende Ağartmadık: Kadınların Saçlarını Değiştirmesinin 13 Nedeni

 > -

Hangimiz ani bir kararla kakül kestirip ertesi sabah pişmanlıktan ağlamadık ya da hangimiz bir anda siyah saçtan sarı saça geçmek isterken saçımızı yakmadık ki? Günlük hayatımızda yaşadığımız tüm sıkıntıları saçımızdan çıkarıyoruz. Ah o saç tellerinin dili olsa da bir konuşsa!

1. Sevgilisinden yeni ayrılmıştır. Kendine gelmek ister.

Kuaföre girince tüm derdini, üzüntüsünü unutur. Arka planda çalan türkçe pop şarkılar, fön sesleri, yanan saç kokusu... Yeryüzündeki cennet gibi.

2. Bir ünlüde gördüğü saç modelinin, kendisine de çok yakışacağını düşünür.

Bir ünlüde gördüğünüz saç modelini kendi saçınıza yaptırmadan önce en az 999 kere düşünün. Sizde öyle durmama ihtimali o kadar yüksek ki.

3. Yeni saç modelinin, yeni bir hayat getireceğine inanır.

İş yerindeki/okuldaki sıkıntılar, ailevi sorunlar, sevgiliyle yapılan kavgalar üst üste gelince, tüm bunlardan kurtulmak için saçına yenilikler yaptırırsın. Yeni saçların seni birkaç saatliğine mutlu eder ama o da ne: hala aynı sorunlar devam ediyor.

4. Somut bir nedeni olmayan iç sıkıntısı geçsin diye kendini gördüğü ilk kuaförün içine atar.

Gün içinde herkes senin canın mı sıkkın, neden bu kadar üzgünsün diye sorar. Ortada belli bir sebep yoktur aslında. Belki dolunaydan etkilenmişsindir, belki öylesine canın sıkılmıştır. "İçimde bir sıkıntı var" dediğin an gideceğin ilk yer kuafördür.

5. Özgüveni yerine gelsin, sağlamlaşsın ister.

Her kadının kişisel bakımı biraz boş verdiği, yataktan kalktığı gibi evden çıktığı bir dönem olur. Canımız hiçbir şey yapmak istemez, oje sürmek, saç yapmak bize eziyet gelir. Bu durumda da en büyük kurtarıcı sizi kendinize getirecek bir kuafördür.

6. Modaya ayak uydurmak ister.

Kısa saçın ünlüler arasında moda olduğu zaman, kuaföre girip "saçlarımı kısacık istiyorum" dediğim günü ve yarım saat sonra aynaya baktığımda askerden yeni gelmiş genç bir erkeğe benzediğimi asla unutmuyorum.

7. Saçındaki o hain beyaz teli görür.

Kimi zaman ilerleyen yaş yüzünden kimi zamansa genetik bazı sebeplerden dolayı görünen bu beyaz saç teli hepimizin en büyük düşmanı. Ortaya çıktığı an kabus gibi çöküyor üstümüze.

8. Bak sana bu model çok yakışır diyen kuaföre inanır.

Kuaförlerin söylediği bin türlü masum yalana hepimiz alışkınız. -Bu saçı kim kesti böyle mahvolmuş saçın??!!  +E sen kestin?. Aynı şeyi duygularınızla oynarken de yaparlar. Bak sen yuvarlak yüzlüsün bu model tammm sana göre!

9. Uzun saçların bakımı zor gelmeye başlar.

Her ne kadar göze muhteşem görünse de, yıkaması ayrı dert, kurutup şekil vermesi ayrı dert : (

10. Hayatında büyük bir değişiklik ister ama en kolay şey saç değiştirmektir.

İşini değiştirmek ister, evini değiştirmek ister, hayatındaki insanları değiştirmek ister ama tüm bunlara cesaret edemediği zaman en kolay yolu seçip saçını değiştirir.

11. Saç rengini, modelini değiştirince zihnindeki düşünceler de değişecek sanır.

Keşke değişse...

12. Bir şeyler yapsam ama ne yapsam diye düşünür.

Boş vakti vardır. Yapacak hiçbir şey bulamaz ve gidip saçlarına yeni bir şeyler yaptırır.

13. Girdiği depresyonun bedelini birilerine ödetmek ister ve bu bedeli çoğu zaman saçları öder.

Aslında kızıp bağırmamız gereken, hesap sorabileceğimiz bir sürü insan vardır. Depresyonda olmamızın en büyük sebebi onlardır ama onlara soramadığımız hesabı hep saçlarımızdan sorarız.

Yine de herkese ve her şeye rağmen her haliniz çok güzel!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
aslihanbora

8i arkadaşlara bende yapıyom çirkin bibşe yapyom güzel oldu diiyom seviniyolar D:

uranus1989

Kalçama kadar uzanan saçlarımı çene hizasında kestirdim niye yaptım bilmiyorum ama güzel oldu ya zjçggfsgfcjfv

minkowski

löseve falan bağışlayaydın ya. peruk yapıyollar o saçlarla

fatmanurgoceer

hayatta uğraşmam saçma sapan modellerle. düz kesim omuz hizası ideal

arcnoise

#5 ve #9 başka nedenle saçıma dokundurtmam.

kronik-blue

saç boyası fobim var o yüzden kına yaktım kahverengiden bakır kızılına döndü saçım arada da sarılar var bi de uzatınca saçını kesmeye kıyamazsın o da var

Görüş Bildir