Bir Hafta Boyunca Yaptıkları Paylaşımlarla Duygularımıza Tercüman Olan 19 Kişi

3.8bPAYLAŞIM

Hafta boyunca paylaşımlarıyla duygularımıza tercüman olan, "Hissettiklerimi tam olarak anlatmış" diyebileceğiniz paylaşımları sizler için derledik!

1. Vedaya özenmek...

2. Çok istiyoruz.

3. 👏

4. Yetişkinlerle mücadele en zoru...

5. Elimize yüzümüze de bulaştırıyoruz ama bazen...

6. Göremiyoruz desek daha doğru sanki.

7. 👏

8. Ne diyelim?

9. #10yearschallenge

10. Hiçbir şey yapamadık...

11. Biz söyleyelim, bulamaz.

12. Keşke daha farklı olsaydı her şey.

13. 👏

14. Daha uygun sanki?

15. Çok üzgünüz, çok...

16. 😢

17. Keşke...

18. Sonsuza kadar...

19. 👏

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gultekin-cilgin

Bir hafta boyunca yaptıkları paylaşımlarla "editörün" duygularına tercüman olan 19 kişi.

aaabbbcccddd

“yanımda olmanı istiyorum” diyemediğim için “bu yağmur içimi ıslatıyor” dediğimi nasıl anlamaz?düpedüz “sarıl bana” dedikten sonra sarılmanın ne anlamı kalır? der livaneli. söyleyebildiklerimizden daha fazlasının anlaşılmasını nasıl da çok istiyoruz.'' de işte, seni tutan mı var? oldu aq dekoder taşıyalım sizi anlamak için.

sociologist1277

Bunu yazmaya gelmiştim. Benden önce davranmışsın. Günümüzde çift dekoder lazım hatta. Aa sarılayım istiyor diyeceksin sonra sarıldığında olay olacak :D kadınlar isteklerini neden açıkça söylemez acaba. İlla bir ima illa bir altında anlam arama. 1+1 kadar basit bir şeyi yok dolaylı yoldan anlatayım da bari anlamazsa trip atacak bahanem olsun görüşü değişik :D

aaabbbcccddd

kadınların çok büyük bir çoğunluğu ruhsal yönden hasta.

berkaticii

#14 de gerçekten bu kadar saçmalanmamalıydı. Evet panelde kadın konuşmacı olmamasının tek sebebi ataerkil toplum. Kesinlikle. Ataerkil toplum olmasaydı orada kadında olurdu. Kesin yani. İstemiyorsa zorla getirmeliyiz. Kafasına silah falan dayamalıyız. Düşünsene, ataerkil toplum olmamak için tek yaptığımız panelde kadın konuşmacı olması. Ve kadın bunu istemiyorsa zorla getirip konuşturmak falan. Çünkü ataerkil toplum olmamalı. Orada kadın konuşmacı olsa şuan ülkede kadın-erkek eşitliğinde hiç bir sorun olmayacaktı. Görüyosun di mi bak şimdi. Hep bunun yüzünden bu ülke... Çalışmaya gelince "amaan evlenir koca parası yerim" demeyi bıraksanız aslında, böyle her durumda peydah olup ağlamayı bıraksanız belki toplumu değiştirebilirsiniz. Ama toplumu değiştirmek için konuşmak yetmiyor. Ben bir işi yaparken sadece erkeklerle karşılaşıyorsam, muhatabım erkeklerdir. Tutup karşımdaki adama kardeşim cinsiyetçilik yapıyorsun karını ver telefona dememi mi bekliyorsunuz?

deyyus

Çok güzel açıklama yapmışsınız.

rizasyr

#14 deki hanımefendi bu durumu zaten kovalıyormuş yaftasını yapıştırmak için. Sanıyor ki eşitlikten bahsetti orada fakat sadece cinsiyetçilik yaptı. İşte ülkemizde ki çoğu kendini feminist sananlar bunlar. Oradaki insanlar alanındaki uzman insanlar olamazmış gibi kadın konuşmacı illa olmalıymış gibi bir inanç neden var ? inanmayalar posta girip dijital habitat adlı kullanıcın etiketine bakabilir.

enk-capital

Bu konuda uzman bi kadın yoksa nerden bulup getirebilirler ki? Sırf kadın diye alelade birini çıkarıp göstermelik uzman diye tanıtacak halleri yok. Oraya kadın konuşmacı çıkarmamak davet edenlerin suçuymuş gibi. Kısaca "petrol vardı da biz mi içtik" misali "kadın konuşmacı vardı da biz mi çağırmadık" denebilir.

rizasyr

Anlatmak istediğim şey sadece gereksiz duyar kasıldığı.

alp_er

188.100 kitabı 25 tl ücretle satacağına 1881 kitabi 2500 tl fiyatla satmak daha mantıklı ve ticari zeka gerektiren bir şey. hemde övüyor sadece 1881 kişide olacak 9:04 erken 9:40 çok geç olabilir diye. sen bu kitapları Atatürk'ü anlayan insanlara hediye etsen kabul ama parası olanlara satıp Atam üzeriden prim yapacaksın. Gerçi artık zamanın modası Atatürk üzerinden prim yapmak kimi eleştiriyor kimi övüyor ama sonuç hep prim.

Görüş Bildir