Bir Hafta Boyunca Yaptıkları Paylaşımlarla Duygularımıza Tercüman Olan 17 Kişi

1.1bPAYLAŞIM

Hafta boyunca paylaşımlarıyla duygularımıza tercüman olan, "Hissettiklerimi tam olarak anlatmış" diyebileceğiniz paylaşımları sizler için derledik!

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
janset-cataltug

Bugün 33’lük Bomonti fıçı biraya 15 lira verdim ve açıkçası kanıma dokunmadı diyemem. Ya ben bu memleketin yabancısıyım ya da Bomonti diye düşündüm ama ikisi de değil.

silent_angel

""dilek doğan 4 yıl önce bugün evinde öldürüldü. polis "ben değil dilek'in abisi tetiğe bastı" dedi. "silindi" denilen kamera kayıtları infazı belgeledi. babası 6 yıl suçsuz yere hapsedildi,"" diyen arkadaşa sormak istiyorum bir baba kızı ölmeden 2 yıl önce cinayet suçlamasıyla nasıl içeride tutulabilir?

ahmet.burma.9

Hepsi güzel paylaşımlar. Favorim 4.

enk-capital

Asıl sanatçı insansevmez zaten. Çünkü insanın sadece yıkım getiren bi asalak olduğunun bilincindedir. Bu yüzden sanatına sığınır. Bu keltoş da kendine sanatçı mı diyo yoksa? İnsan sevmekten kastı seks partilerindeki eskortları sevmek galiba.

can_can

#2 duyar kasmış. Bu ülkede o dediğin olayın tam tersi de oluyor. Erkeğin tahrik ile eşinmi öldürmesini eleştirenler, kocasını öldüren kadın için ''erkek mecbur etti'' başlığını atabiliyor. Senin katilin benim katilim diye bir şey yok. Bir şeylerin düzelmesini istiyorsak takkeyi önümüze koyup kavga etmek yerine kendimizi hatalarımızı sorgulamalıyız

melis_cankurtaran

Ne demek istediğinizi tam anlamadım ama sizi döven psikolojik veya fiziksel şiddet uygulayan boşanmak istediğiniz de sizi ölümle tehdit eden ve kurtulamadığımız bir adamı bana kalırsa gerçekten öldürme hakkınız var. Çünkü gerçekten bu durumda erkek mecbur ediyor. Tecavüze uğruyorsun dövülüyorsun tehdit ediyorsun kurtalamiyorsun. Ya öleceksin ya olduruleceksin. Iste çilem doğan olmakla şule cet olmak arasındaki tek fark bu. Biri öldürebildi diğeri öldürüldü. Ve suçlu ikisinde de erkek ve toplumdu. Ama diğer türlü cinayetlerden bahsediyorsanız(para kıskançlık vs) bunun ne aşkla alakasi var ne başka bir şeyle. Vatan şaşmaz cinayeti gibi. Bu yüzden de erkeğin kıskançlık namus vs adı altındaki cinayetleri tahrik ile indirilemez. Çünkü kadının da hakki yok erkeğin de o kadar.

can_can

Cinayetin bahanesi olmaz desek de (nefsi müdafaa hariç tabi ki) insanların yaşam tarzı ve çevresi çok şeyi etkiliyor. Ben benden boşanmak isteyen ya da beni aldatan karımı öldürmem mesela kendimi yakmam ya da sen sana şiddet uygulayan ölümle tehdit eden kocanın karşısında pısırıp kalmazsın hakkını ararsın. Gel gelelim toplum baskısının çok olduğu yerlerde ve insanların eğitimsiz dünya görüşünün kıt olduğu, güçsüz olduğu topluluklarda bize saçma gelen şeyler hayatın gerçeği malesef. Dolayısıyla ya bu iki kişiye de cani diyeceğiz ya da indirimse ikisine de indirim sağlayacağız. Bak kadının biri geçen gitti kendisine sistematik tecavüz eden ve kapısında bekleyen adamı öldürdü...

can_can

...Normalde nefsi müdafaa değil ona rağmen az bir ceza verdiler veya Çilem Doğan. Bu kadınların eğitimi ve gücü ancak bu kadarını yapmaya yetti. Bu kişileri ben ayıplamam ya da cani demem (bak sen yapsan sen ceza almalısın) Öte yandan aldatıldığı için eşi başkasına kaçtığı için yada çocuğunu kendisine göstermeyen haksız yere nafaka aldığı halde işsiz kocasını bir de şikayet edip hapse attıran kadınları öldüren adamlara da tahrik indirimi verebilirsin. Çünkü onların da aklı vizyonu o kadar. (bak ben yapsam bana ceza vermeliler) Yani çok farklı durumlar var demek istediğim kadın-erkek savaşı yapılmamalı..

Görüş Bildir