Bir Hafta Boyunca Yaptıkları Paylaşımlarla Duygularımıza Tercüman Olan 13 Kişi

701PAYLAŞIM

Hafta boyunca paylaşımlarıyla duygularımıza tercüman olan, "Hissettiklerimi tam olarak anlatmış" diyebileceğiniz paylaşımları sizler için derledik!

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
coldhearted

Dış görünüşe ve mal varlığına olması gerekenden fazla değer verip olmaması gerekenin "normalleştirildiği" ve ahlak normlarının ayaklar altına alınıp buna "özgürlük" denildiği, efendiliğin değil de serseriliğin el üstünde tutulduğu, kraldan çok kralcıların nüfusta hatrı sayılır bir yeri olduğu günümüzde 'insanlık' yine hatrı sayılır bir şekilde asimile olmuştur bana göre. Siz 'karamsarlık' dersiniz, ben 'gerçekler' diyorum. Saygılar.

psipsi

13. güzelmiş.

sufle-meraklisi

Şekilciliğe dayalı önyargı sanırım insanın en büyük lanetlerinden biri. Kıyafetle, dış görünüşle cumhuriyet kadını/erkeği olmaz, ideallerini takip ederek olur. Devletinin hükümetini beğenmiyorsan, değişimin öncüsü ya da takipçisi olmakla olur. Bölücü, ayrıştırıcı, toplum bütünlüğüne zarar veren kişilerle bir arada bulunmak, demokrasi savunuculuğu görüntüsüyle terörizme örtülü/sarih destek vermek, ne oldukları yüzlerinden bile belli kişilerin sosyal/siyasal yanında bulunmak cumhuriyet insanı sıfatına terstir. Bizim ülkemiz özelinde, ortada gerçek bir halk hareketini değil, başka şeyleri kovalayan, dış güçlerden elde ettikleri hariç gelirlerinin neredeyse tamamı silah, uyuşturucu, insan kaçakçılığından kazanan ve korku, cehalet üzerine hüküm süren bir örgütü, özgürlük savaşçısı olarak görmek ne demokrasiyle ne cumhuriyetle bağdaştırılabilir.

Görüş Bildir