Bir Fotoğraf ile Ülkesine Şampiyonluklar Kazandıran Milli Güreşçimiz Seyfullah Karadeniz'e Verdiğimiz Değer

 > 
1.6bPAYLAŞIM

Olimpiyat 3.'sü, Dünya 2.'si ve Avrupa Şampiyonu işitme engelli milli güreşçimiz Seyfullah Karadeniz'in çalıştığı kurumda yerleri paspaslarken çekilen fotoğrafı görenleri şaşırttı. Dün yayınlanan ve tepkilere neden olan fotoğraf hakkında açıklama yapan Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, sorunun çözüleceğini açıkladı.

Çankırı Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğü'nde taşeron olarak çalışıyor.

CNN Türk canlı yayınına katılan Milli Güreşçinin antrenörü Çankırı Güreşçiler Gençlik Derneği Başkanı Talip Dönmez, işitme engelli Milli Güreşçi Seyfullah Karadeniz'in çalıştığı kurumda ayrımcılığa maruz kaldığını belirtti. Milli sporcuya bu temizlikçi görevinin ödül olarak verildiğini belirten Dönmez, ''Çalışmak ayıp değil ama diğer milli sporculara böyle bir muamele edilebilir mi?'' dedi. 

Ayrıca Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'ın talimatıyla konuyla ilgili soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

Çankırı Valisi olayı medyadan öğrenmiş.

Cumhuriyet gazetesinde yer alan habere göre daha önce konu hakkında bilgisi olmadığını ve konuyu medyadan öğrendiğini söyleyen Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, ''Bu bize iletilmediği için doğrudan medya kanalı ile halkımıza ulaşmış oldu. Burada kendimizi de şahsım adına kabahatli olarak kabul ediyorum ama bize yansımış olsaydı ama bizde halka yansımadan çözerdik" dedi.

'Daha farklı görevlerde çalıştırılabilir.'

Ulusal bir sporcunun böyle duyurulmasının halk tarafından devletin zaafı olarak algılanabileceğini söyleyen Vali Aktaş sporcunun kendisine tanına  bir görevi yerine getirdiğini belirtti ve şöyle devam etti: 

''Kamuda kendisine tanımlanan bir görevi yapıyor. Bu görev de temizlik görevi. Ulusal bir sporcumuzsa, başarı sağlamışsa moral motivasyon olarak da ayakta kalması icap eder. Kendisi tabii ki çalışacak, aldığı ücreti hak etmeli ama daha farklı bir görevde çalıştırılabilir. Ben Ankara’da toplantıdaydım yeni geldim. Talimatı verdim sabahleyin ilk işim sporcumuzla görüşmek, amirleri ile görüşmek olacak. Bu işi milletimize yakışır bir şekilde çözeceğiz. Bundan halkımız emin olabilir"

Fotoğraf sosyal medyada da gündem konusu oldu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir