Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bir Erkek İçin Uzun ve Mutlu Bir Yaşamın Arkasında Yatan Sır: Zeki Bir Kadın

234PAYLAŞIM

Erkeklerin ideal eş olarak nasıl bir kadın aradıkları hep merak konusu olmuştur. Peki, bu kadının zeka seviyesi en çok aranan özellikler arasında mı? Anlaşılan o ki olmalı! Bright Side'ın kapılarını araladığı bir gizemle karşınızdayız: kadın beyni.

Güzel bir akla sahip olmanın, değer verilen bir kişilik özelliği olduğunu kimse inkar edemez.

Güncel araştırmalar, eğer bir kadın bu özelliğe sahipse, partnerinin ortalama ömrünü uzatabileceğini aynı zamanda bunamayı önleyebileceğini gösteriyor. Tek yumurta ikizlerinin incelendiği bir testte, çevresel faktörlerin zihinsel yetenekler üzerinde büyük etkisi olduğu ortaya çıktı.

Araştırmacılar zeki kadınlarla evlenen erkeklerin daha uzun ve mutlu bir hayat sürdüklerini; alzaymır, bunama gibi hastalıklara nadir yakalandıklarını saptadı.

Entellektüel olarak tahrik edici oyunlar bu tarz hastalıkları engelliyor çünkü beyni canlandırıyorlar.

O zaman, aklınızı sürekli canlı tutacak bir partnerin bilişsel kabiliyetinizi de pozitif yönde etkileyeceğini varsayabiliriz.

Şaşırtıcı bir şekilde, ileri zekaya sahip kadınlarla evli olan bazı erkekler fiziksel olarak 'zayıf' beyinlere sahip.

Ancak bu erkekler, hiçbir ruhsal sağlık bozukluğu belirtisi göstermedi. Hepsi zihinsel yetenekleri ve yeterlikleri konusunda kendinden oldukça emindi.

Zekalarıyla gurur duyan kızlar büyüyünce daha sorumluluk sahibi ve bağımsız oluyorlar.

Bu karakteristiği paylaşan erkekler de kadınlarla daha sağlıklı ilişkiler kuruyor, aynı zamanda eşleri ve çocukları için daha hoş bir aile ortamı yaratıyor.

Ne yazık ki günümüzde bir kadının güzelliği, zekasından daha değerli.

Ancak partnerinde zeka arayan erkekler fiziksel ve ruhsal sağlıkları açısından geleceği düşünüyor demektir. Bunun da toplum üzerinde olumlu bir etkisi olabilir...

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ali-gencoglu1

Düşündüm ama zekasına hayran olduğum bir tek kadını getiremedim aklıma

tuba.yldrm

şimdi beni bırakıp gidenler düşünsün :D :D

Görüş Bildir