Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bir Dönem Rüyalarda Buluştuğumuz 16 Yerli Erkek Grup

 > -
Abone ol

Onlar Türkiye'nin dönemine damgasını vurmuş, genç kızların rüyalarına konuşlanmakta sakınca görmemiş erkek grupları! Peki dünden bugüne kaçını anımsayabildiniz?

1. Af

Asrın ve Ferit’ten müteşekkil grup, görünürde ne kadar metal band havasına sahip olsa da kına gecesinde çalsan gideri olabilecek kadar bizdendi.

2. Ayna

Erhan, Cemil, gözlükleri ve diğerleri… Böyle bilindi Ayna, gözlüksüz halde sokakta karşılaşılsa tanınmayacaklardı ama ciddi bir kitleleri, sağlam hayranları vardı!

3. Beyaz Önlük

İsmiyle müsemma beyaz önlüklü üç doktor abiden oluşan grup “Son Defa” şarkısıyla kalplere, gönüllere taht kurmayacaktı da ne olacaktı? Dağılıp gitseler de hala aklımızın bir köşesindeler…

4. Birkaç İyi Adam

Yoncimik’in insanımıza armağan ettiği güzide grup! Çıkış parçalarının söz müzik kombinasyonundaki korkunç ahenk noksanlığına değinmekten ziyade, ilkokul müsameresi tadındaki kliplerine rağmen Türkiye’nin ilk boyband’i  olmayı bilmiş, nice kızımızın kalbini yakıp kavurmuşlardır.

5. Cartel

Çıkış yaptığı 95 yılında kadın erkek demeden memleket insanımızı derinden etkileyen ve feci gaza getiren hemen ertesi sene ise dağılan bu grubu anmadan olmazdı, yapamazdık… O kadar sevildiler ki, bir gazete 5 kupon karşılığında Cartel konser bileti dağıttı!

6. Cemali

Pop müziğin altın çağlarını yaşadığı döneme damgasını vurmuş kardeşler grubuydu Cemali. San Fransisco’dan gelmişlerdi, aksanları ve dahi tarzları çok farklı ve tatlıydı. Şimdi uzaklardalar…

7. Dorian

Güzel müzik, müzikal bazda doyurucu performans, sağlam adamlar!

8. Grup Düş

Unutur muyuz hiç cici Grup Düş’ü! Gel etme be okuyucu…

9. Kargo

Renklerin içinden gelen kargonuz var! İnsan bazen diyor, ne gerek vardı dağılmaya?

10. Kim Bunlar

Hepimiz aynı şeyi söyledik ilk gördüğümüzde… Atabarı coverlarıyla hayatımıza giren bu adamlar, Beatles’a benzerlikleriyle dikkat çekerken sempatik tavırlarıyla kalplerimizi kazanmakta gecikmedi…

11. Kumdan Kaleler

91’de Galatasaray Lisesi’nde kurulan grup blues ve yer yer rock formlardaki şarkıları ve her birimizin yüreğine oturan o şahane şiirleri besteleyerek yıkılmaz kaleler inşa etti gönüllerimizde. Bir de Tuna Kiremitçi ile belki de yazar kimliğinden önce tanışmamızı sağladı…

12. Pentagram

Katılmayanlar elbette olacaktır ama genele göre Türkiye’den çıkan ilk heavy metal grubu olarak kabul edilen Pentagram’dan kimler geldi kimler geçti… Demir Demirkan, Ogün Sanlısoy, Metin Türkcan, Murat İlkan; ne de olsa hepsi bir hepsi Hak’tan!

13. Reflex

“Sen Hep Benimsin” diyelim ve susalım bir müddet lütfen…

14. Sefarad

Onlar üç kişiydi, Sami, Cem ve Ceki… Gerek yaptıkları müzik, gerekse minnoş tavırları ile hayran kitlelerini ivedilikle oluşturmayı bilmişlerdi!

15. Ünlü

Ünlü kardeşlerce kurulmuş muazzam grup, yakın geçmişte özlediklerimiz arasında yer almaktan kaçamazdı elbette.

16. Zardanadam

İçi dışı bir, samimi ve eğlenceliler, güzel adamlar velhasıl…

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
klemenjero

dorian daha yeni grup lan. 2006 da çıkarttılar ilk albümlerini.

blackcat

Ağlıyorum bi sn..

buqrazhslear

Pentagram ( Yada yurtdışı konserlerinde kullandıkları isim ile Mezarkabul ) bir dönem değil , halen çok popüler özellikle bir ka çay önce beşiktaşda verdikleri konserde çok başarılılardı . Demir Demirkan , Ogün Sanlısoy efsane isimler olmasada hala çok başarılılar . Müzik dışında şov olarakda geliştirmişle rkendilerini

zkertacus

Yav abi bu adamlar benim rüyalarıma neden girsin. :D

cbilgen13

Pentagram gibi bir grubun olduğu listeye "Bir Dönem Rüyalarda Buluştuğumuz" diye bir başlık yakışmamış bence, daha geçen ay Antalya'da verdikleri konserlerinde oldukça iyi performans sergilediler, daha uzun süre müziğe damga vuracaklarından eminim..

Görüş Bildir