Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bir de Bu Açıdan Bakalım: 2021’de Alışkanlıklarımız Nasıl Olacak?

1PAYLAŞIM

Artık eskisi gibi olamayız. Koronavirüs salgını ile birlikte dünyamızdaki değişim hızlanmaya başladı. Bizler de bu değişimlere ayak uydurdukça eski alışkanlıklarımızı bıraktık. İşte 2021’de olası alışkanlıklarımız.

1. Çoğunlukla internetten alışveriş yapacağız.

Pandemi döneminde internetten alışverişin daha güvenli hissettirmesi kullanıcıların alışkanlıklarını değiştirdi.

2. Bireyselleşeceğiz.

Toplu alanlardaki etkinliklere katılmak yerine bireysel etkinlikleri tercih etmeye yatkın olacağız.

3. Online eğitim devam edecek.

Eğitimin online olarak da etkili olabileceği anlaşıldıktan sonra bazı üniversiteler online eğitime devam edecekler.

4. Nakit kullanımı azalacak.

Sosyal mesafenin önemi 2021’de de devam edeceği için temassız ve online ödeme seçeneklerini insanlar daha fazla kullanacak.

5. Ulaşıma ayırdığımız süre azalacak.

Uzun süren evden çalışma süreci ile insanlar işe gidip gelirken harcadıkları vakti daha etkili kullanabileceklerini fark ettiler. Bu yüzden de uzun sürebilecek yolculuklardan kaçınmaya başlayacağız.

6. Elektrikli araç kullanımı artacak.

Koronavirüs döneminde azalan hava kirliliğinin tekrar artmaması için yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelim olacak. En yaygını ise elektrikli araçlar olacak.

7. Sensörler hayatımızın çok daha büyük bir parçası olacak.

Toplu yaşam alanlarında asansör düğmeleri, kapı kolu, sifon gibi birçok insanın temasta bulunduğu yüzeylerde sensörler ile bu yüzeylere teması en aza indireceğiz.

8. Sanal konferanslar yaygınlaşacak.

Fazla insanın bir arada olması bir süre daha riskli görüleceği için konferanslar ve ödül törenleri 3 boyutlu konferans salonlarında gerçekleşecek.

9. Giyim alışverişi alışkanlıklarımız köklü bir şekilde değişecek.

Teknolojiye ayak uydurabilen markalar deneme kabinleri yerine interaktif ayna gibi sistemler kullanarak tüketiciyi deneme sırasında olabilecek kaygılardan kurtaracak.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir