Bir Çocuğun Yırtık Ayakkabılarını Gören İmamoğlu'nun Gözleri Doldu: 'Duygulanıp Ders Çıkartıyorum'

-
Abone ol

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, bugün Zeytinburnu'nda semt pazarını ziyaret etti. Vatandaşların ve pazarcı esnafının yoğun ilgisiyle karşılaşan İmamoğlu, duygusal anlar da yaşadı. İmamoğlu yanına gelen bir çocukla sohbet etti.  İmamoğlu, çocuğun ayakkabılarının yırtık olması nedeniyle gözyaşlarına hakim olamadı. 

23 Haziran seçimleri yaklaşırken, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, çarşı pazarda vatandaşlara bir araya gelmeye devam ediyor. İmamoğlu'nun bugünkü adresi Zeytinburnu'nda bir semt pazarı oldu. İmamoğlu, pazarda yoğun bir ilgiyle karşılaştı. Vatandaşlar ve pazar esnafıyla sohbet eden İmamoğlu, bol bol da fotoğraf çektirdi. İmamoğlu'nun pazar ziyareti duygu dolu anlara da sahne oldu. 

İmamoğlu pazarda karşılaştığı bir çocukla bir süre sohbet etti. İmamoğlu'nun sorması üzerine küçük çocuk 6 kardeş olduklarını, anne babasının karton toplayarak geçimlerini sağladığını söyledi. İmamoğlu bu sırada çocuğun ayakkabılarının yırtık olduğunu fark etti. Küçük çocuğun abisini yanına çağıran İmamoğlu, kulağına fısıldayarak kardeşinin ayakkabılarının yırtık olduğunu belirtti. Çocuğun cebine para koyan İmamoğlu, parayı annelerine vermeleri yönünde tembihleyerek kardeşine ayakkabı almalarını söyledi.

İmamoğlu ve küçük çocuk arasındaki sohbet kameralara böyle yansıdı 📹

İmamoğlu daha sonra küçük çocuğun yırtık ayakkabılar ile gezmesine duygulandı ve gözyaşlarını tutamadı 📹

"Ben duyguları olan bir insanım..." 📹

İmamoğlu, pazarda gözlerinin dolmasıyla ilgili soruyu şöyle yanıtladı:

“Bir evladımızın özel bir durumu. Detaya girmek istemiyorum. Ben duyguları olan bir insanım. Duygulanıp ders çıkartıyorum. Bu derslerden topluma hizmet noktasında kendi yolumu çiziyorum. Dolayısıyla bir eksikliği gördüm. O eksikliği zihnimde nasıl kapatırım diye oluşturdum. Toplumu analiz etme gücü ancak toplumla bir arada olursanız olur. Ben hiçbir zaman toplumla arama mesafe koymayacağım. Koyduğum gün zaten siyaseti bırakırım. Zaten şu an en önemli sorun ülkeyi yöneten bir kısım insanın toplumdan uzaklaşması.”

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir