Bir Başına Çocuk Büyüten Dar Gelirli Annelerin Yaşadığı Zorlukları Okudukça Boğazınıza Yumru Oturacak

12bPAYLAŞIM

Pazardan muz almak da mı suç?

Kaynak: https://twitter.com/mazrub

Twitter'dan Turgay Bakırtaş, iki çocuklu boşanmış bir kadının yaşadığı olayı anlattı; benzer hikayesi olan herkes döküldü.

Kimin neye ihtiyacı olduğuna sırf ona para yardımı yapıyoruz diye karar veremeyiz. 

İşte benzer hikayeleri olanların paylaşımlar...

1. 

*

2. 

*

3. 

*

4. 

*

5. 

*

6. 

*

7. 

*

8. 

*

9. 

*

10. 

*

11. 

*

12. 

*

13. 

*

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dandanakan

şimdi karı koca işsiz bırakılmış yüzbinler var . onları da böyle düşünün.

serdarzz

Çok şükür muhtaç olmadan ama cozutmadan büyüdük. Ben anne ve babamdan hep yardım etmeyi ve sevmeyi öğrendim.. Babamın yaptığı yardımlar , gece kondu mahallesine aldığı kömürler ve niceleri hep bana örnek oldu.. Her ay maaşının bir kısmını fatura öder gibi yardımlara ayırırdı. Şimdi de ben kızlarıma bunu öğretiyorum.. Yardım edilecek o kadar çok şey var ki.. Kıyafet, mama, bebek bezi,defter-kitap ne bileyim 5 lira-10 lira bile yeri geliyor umut oluyor insanlara. Sana lazım olmayan bir şey bir başkasının hayali olabilir.. Hep bu açıdan bakmak ve hemen şimdi bir şeyler düşünüp eyleme geçmek lazım... Zira yukarıdaki ve aşağıda yorumlardaki örnekler nasıl can yakıyor gördük ..

selot

babamın maddi durumu kotu diye bizi dedem okutuyordu. dedem vefat ettikten sonra hiç çocuğu olmayan tek cocuk akrabası ben ve kız kardeşim olan amcandan okulumuz icin yardım ıstemıstı, amcam reddetmiş ve bu konunun onu ılgılendırmedıgını soylemıs. daha sonra babanem belini kırdı ve ameliyat olması gerekti. aynı amcam ve halam, hastanede babama dönüp dedemlerin her zaman babama maddı yardımda bulunduklarını bu yüzden babanemın hastane masraflarının babama aıt oldugunu söylediler ve hıcbır seye karışmadılar. dedemler sadece bızım okulumuza yardım edıyordu. amcamın ztn colugu çocuğu yoktu, halam ıse bursada bı doktorla evliydi maddı durumları yerındeydi hep.

ceritoglu-omer

Bizzat şahit olduğum ve yazacak o kadar çok örnek var ki! Hangi birini yazayım bilemedim...

ozturk-ozlem

Babam yurtdışında çalışıyordu .. Yurtdışında çalışan çok para kazanır imajı var ülkemizde. Ev yaptırıyorduk babamın gönderdiği para sadece borçlara gidiyordu. Annem ve 3 kızı olarak çok açlık çektik. Bir gün yengem geldi . Ramazan ayıydı şu kuyumcu erzak yardımı yapıyor gel gidelim sanada isteyelim dedi. 7. sınıf öğrencisiydim. Gittik. Adamın sormadığı soru kalmadı . O kadar çok utanmıştım ki hele annemin o halini hiç unutmam. O günden sonra kapıya rast gele erzak bırakanları hep geri çevirdim . Zorla bırakanları ise bizden daha zor durumda olan ailelere verdim. Allah razı olsun açık yoklukla okuduk hepimiz meslek sahibi olduk. Şimdi elimden geldiğince sormadan sorguya çekmeden yardım eder oldum. Allah kabul etsin

Görüş Bildir