Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bir Babanın Küçük Prensesini Vereceği Erkekte Aradığı 12 Özellik

 > 
6.5bPAYLAŞIM

Kızlar babalarının en kıymetlileri, hayatta her şeyin en iyisine layık olduğunu düşündükleri biricik varlıkları. Hiçbir baba kızının bir gün evden ayrılıp gideceğini düşünmek istemez, ama içten içe de bunun hayatın bir gerçeği olduğunu bilir. İşte o gün geldiğinde biricik varlığının ona en az kendisi kadar değer veren birisiyle birlikte ayrılmasını ister. Fark ettirmeden kızına seçeceği eş adayının ne gibi özellikler barındırması gerektiğinin ipuçlarını verir. 

İşte bir babanın kızını kendisinden ayıracak olan erkekte olması gerektiğini düşündüğü 12 özellik.

1. Ona saygılı davranacak biri

Kadın ile erkeğin eşit olduğunun farkında, hayatın müşterek olduğunu kabul etmiş ve küçük prensesine gerektiği saygıyı gösterecek birisi. Onu ezmeye çalışamayacak, söylediklerini dinleyecek, hayatın zorluklarına birlikte göğüs gerebileceği birisini ister babalar.

2. Ona tam anlamıyla inanacak biri

Onun hayallerini törpülemeyecek, ihtiyacı olduğunda ona destek verecek hatta onu hayallerinin içine itebilecek birisi. Onu hedeflerini gerçekleştirme konusunda cesaretlendirecek, kendisine güvenmesini sağlayacak, yanında duracak birisi.

3. Onun yeteneklerine güvenecek ve düşüncelerine değer verecek biri

Babalar sıkıntılı olduklarında aile içinde en çok kızlarıyla konuşur. Onların fikirlerini alır ve bu fikirlere kıymet verir. Kızının evleneceği erkeğin de böyle davranmasını ve onun düşüncelerine değer vermesini isterler. Kızlarının yapabileceklerine inanan, güvenen bir erkekle birlikte olmasını arzu ederler. Kendisinin düşüncelerine çok kıymet verdiği kızının aynı muameleyi sevdiği adamdan da görmesini arzu ederler.

4. Ona sonuna kadar güvenecek biri

Kızının her hareketine, her kararına güvenen, onun arkasında duran babası, kızının eşinden de aynı performansı bekler. Onun kararlarına, kişiliğine, karakterine güvenmesini bekler. Babasından bu güven duygusunu alan kız da aynı beklentiler içinde olacaktır.

5. Çocukları seven ve onlarla vakit geçirmekten keyif alacak biri

Çocuk ceviz ise, torun cevizin içidir özdeyişi, gereği babalar ileride doğacak torunlarını şimdiden düşünürler. Bunun içindir ki kızlarının evleneceği erkeğin çocukları seven, onlarla vakit geçirmeyi bilen ve bundan keyif alan birisi olmasını bekler ve isterler.

6. Ona karşı dürüst ve yapıcı eleştirilerde bulunan biri

Elbette ki kızlarının da hataları, yanlış kararları, kötü seçimleri olacaktır. Hayatta sıfır hata ile yola devam etmenin imkanı yoktur, bir baba böyle anlarda kızının arkasında duracak, ona hatalarının hesabını soran değil, doğruyu birlikte bulacakları bir erkekle birlikte olmalarını ister. Her hatasında bunu başına kakacak, eleştiri sınırlarının ötesinde onu hesaba çekecek bir erkek babaların kızları için isteyecekleri en son şeydir.

7. Akıllı, zeki ve çalışkan biri

Mesele yuva kurmak değil onu idame ettirebilmektir. Bunun yolu da elbette ki çalışmaktan, kazanmaktan geçer. Ömrünü çocuklarına iyi bir yaşam sunmaya adamış bir babanın kızıyla evlenecek olan erkekten de kendisi gibi bu şartları sağlamaya çalışmasını beklemek en büyük hakkı ve arzusudur. Tembel, çalışmaktan yana hiç yüzü olmayan birisi kimin isteği olabilir ki?

8. Hatalı olduğunda, hatasını çekinmeden kabul eden biri

Hatalı olduğunda hatasının yüzüne vurulmasını sevmeyen, hatalı olduğunu kabul etmeyip üste çıkmaya çalışan, yetmezmiş gibi hatalı olduğunu bile bile bunu savunmaya girişen biri kadın olsun erkek olsun hoş karşılanacak biri değildir. Bir baba hatalı olduğunda bunu cesaretle kabul eden, hatasından dönen, bunda ısrarcı olmayan birini ister.

9. Onu her ne pahasına olursa olsun koruyup kollayacak biri

Kendisinin en kıymetlisini alan erkeğin onu ne pahasına olursa olsun koruyacağını bilmek bir babanın en büyük arzusudur. Elinden gelse pamuklara sarıp sarmalayacağı kızının kendisi kadar olmasa da bu seviyede bir itibar göreceğini bilmek her babanın arzusudur.

10. Onu dinleyecek biri

Kızıyla sürekli dertleşen, onun sorunlarını dinleyen, ona akıl veren babası, evleneceği erkeğin de bu tür bir davranış içinde olmasını bekler. Onun sorunlarını küçümsemeyen, dertlerine ortak olan, onu sonuna kadar dinleyen biriyle birlikte olmasını arzular.

11. Ona prenses gibi davranacak biri

Kolay mı evlendiğin kişi babasının küçük prensesi, tabii ki ona öyle davranacaksın!

12. Nazik, sabırlı, sevgi dolu ve ihtiyacı olduğunda sadece fiziki anlamda değil her yönüyle yanında olacak biri

Başka özellik kaldı mı? Ama siz bir babanın kızı ile arasındaki bağı, ilişkiyi, sevgiyi bilemezsiniz ta ki baba olana kadar. Bir baba dünyadaki tüm güzelliklerin, iyi şeylerin kızının başına gelmesini ister. Hayatta hiç yanlış kararlar vermemesini, hep iyi yerlerde durmasını ister. Tabii ki evleneceği adamın bütün güzel özellikleri bünyesinde toplamış, daima kızının yanında olacak, ona destek verecek biri olmasını arzu edecektir. Ona iyi davranmasını, şımartmasını, dinlemesini, ona karşı sabırlı ve sevgi dolu olmasını bekleyecektir. Kolay değil ki sana elleriyle büyüttüğü küçük prensesini veriyor, ona layık olmak durumundasın.

Bonus - Ve ona kendisinin yokluğunu hissettirmeyecek biri...

Kimse ölümsüz değil, yokluğunda ona babasının yokluğunu hissettirmeyecek biri...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

bazı babalar da vardır ki damat adayı kızını dövecek olsa iyi yaptın der

ahunaz

valla bizde o işe annem bakıyo. babam hiç karışmaz. ve hiç kriteride yok. işi-gücü varsa ve seviyorsa olay biter. bide tabii ben istiyorsam)))))

erkan-aslan

yuh evde mi kaldın... o kadar mı vahim durum

ahunaz

yo niye evde kalıyımki???? ne güzel kendi başımın çaresine bakıyorum. inan bazı aciz erkekleri gördüğümde kadınlığımla eşsiz bi gurur duyuyorum. )))))

Gizli Kullanıcı

işlem bitmiştir hadi sen git gelinliğini denemeye :DD

ahunaz

ğızzzz gelinlik çoktan hazır:DDDDDDDDDDDD

donnie-darko

hazır mı ?

ahunaz

ne sanmıştınnn))))))))))))))

donnie-darko

Yeni alırız sanmıştımmm :D

ahunaz

e bu da yeni)) işte hayallerimin gelinliğiiii)))))))))))

Gizli Kullanıcı

ooo iyi akşama denersin görürüz gelinliği üzerinde :DDD

Gizli Kullanıcı

sen yine de al donnieciğim gelin bu beğenmeyebilir sonradan :DD

hgizemtas

İmajlarını da düşününce çok korkunç bir yazı. Bari çocukları evlilikle ilişkilendirmeyin. Rezalet!

okisi

he amına koyim he babam gibi olmaz dersiniz birine tutulunca ahmet senin için ailemi karşıma alırım der gidersiniz

adakyali

Baba'sına göre değişir bu durum genelleme yapmıyaydın iyidi.. saygılar..

Görüş Bildir