Bir Ay Önce Eşini Tüfekle Yaralayan Şahsı Mahkeme Serbest Bırakmıştı: 21 Yaşındaki Zübeyde Boğularak Öldürüldü

 > -

21 yaşındaki Zübeyde D. geçtiğimiz ay eşinin silahlı saldırısına uğramıştı. Fakat saldırıyı gerçekleştiren Tolga D. isimli şahıs adli makamlarca serbest bırakılmıştı. Zübeyde D. bugün eşi tarafından boğularak öldürüldü...

Şiddet ve adli mercilerin basiretsizliği bir kadının daha hayatına maloldu.

DHA'nın aktardığı bilgiye göre, Tolga D. (26), tartıştığı eşi Zübeyde D.’yi (21) boğarak öldürdü.

Tolga D.’nin 1 ay önce de eşine av tüfeğiyle ateş ettiği, sevk edildiği adli makamlarca serbest bırakıldığı ortaya çıktı.

Tolga D.’nin sosyal paylaşım sitesindeki hesabında ise ‘Gelinlikle kefen aynı renktir. Seçtiğin insan sana bir ömür ya cenneti yaşatır ya cehennemi’ ifadelerinin yer aldığı bir paylaşımda bulunduğu görüldü.

Cinayet, dün akşam saatlerinde işlendi. 3 yaşındaki oğulları bir arkadaşlarında misafir olan Zübeyde ve Tolga D. arasında, tartışma çıktı. Eşini öldüren Tolga D., ardından gidip oğlunu da alarak kaçtı.

Zübeyde D.’nin cansız bedenini, eve gelen arkadaşları buldu. İhbarın ardından sağlık ve polis ekipleri çağırıldı. Adrese gelen ekipler, genç kadının boğularak öldürüldüğünü belirledi. Zübeyde D.’nin cansız bedeni Adli Tıp Kurumu morguna götürülürken, cinayet şüphelisi Tolga D. Antalya Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından yakalanıp, gözaltına alındı.

'Aramızda tartışma çıkınca boğup, öldürdüm...'

Tolga D.’nin polise verdiği ilk ifadesinde, “Ben onu herkesten kıskanıyordum. Defalarca uyarmama rağmen hiç dikkat etmedi. Aramızda tartışma çıkınca boğup, öldürdüm” dediği öğrenildi.

Kadın Meclisleri Twitter'dan açıklama yaptı: 'Serbest bırakanlar da sorumlu.'

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AntalyaPolisTwitter
Görüş Bildir