Görüş Bildir
Haberler
BioNTech'te 2. Doz Aşılama 12 Hafta Sonra

BioNTech'te 2. Doz Aşılama 12 Hafta Sonra

Batuhan
25.05.2021 - 09:53

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu toplantısında, Haziran ayında gelecek BioNTech aşılarının 2. doz uygulamalarının 12 hafta sonra yapılması görüşüldü.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve BioNTech CEO 'su Uğur Şahin 'in görüşmesinde, İngiltere'deki bilimsel araştırmaların masaya yatırıldığı belirtildi. 12 hafta sonra yapılan BioNTech 2. doz aşılarının 3-4 ve 6-8 hafta sonra yapılan aşılamadan daha güçlü bağışıklık sağladığı vurgulandı.

Bu kapsamda Haziran'da gelecek BioNTech aşıları için 2. doz randevuların 12 hafta sonrasına verileceği belirtildi. Daha önce BioNTech 2. doz aşı randevularını 6-8 hafta sonrasına alanların randevularının aynen geçerli olacağı da ifade edildi.

"Toplumsal bağışıklık yüzde 80'e ulaşır"

"Toplumsal bağışıklık yüzde 80'e ulaşır"

Sabah'tan Burak Çelik'e konuşan Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Deniz Çalışkan Odabaş 'BioNTech aşılaması 12 hafta arayla gerçekleştiğinde Türkiye'de çok daha hızlı aşılama yapılmış olur ve tek doz aşısını yaptıranlar haziranda 50 milyona yaklaşır. Toplumsal bağışıklık yüzde 80'e ulaşır. Kısa sürede 20 yaş üstü herkes aşılanır ve Eylül'e mutlu şekilde gireriz ' dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
11
4
4
3
2
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Ali Kirman

BionTech 2. doz aşıları 3456 hafta sonra ......

Baştan yapacakları her şeyi sonradan yapınca böyle saçma salak bir sonuç çıkıyor sonuçta. İlk başta Biontech ile başlayıp pek çok ülke gibi önce tek doz dese... Devamını Gör

lilithtrinity

hadi abicim yaa hızlı hızlı hadiii. millet normal hayatına döndü biz hala günde 3 kişi alılıyoruz.