Bilim İnsanları Çocuk Sahibi Olmak İçin Günün, Hatta Yılın En Verimli Zamanlarını Açıkladı!

149PAYLAŞIM

Dünyanın en güzel duygusunu siz de yaşamak istiyorsunuz değil mi? Ama yaşadığınız zorlukların nedenlerini ve çözümünü bilmiyorsunuz. O zaman Daily Mail'den derlediğimiz bu içerik size yardımcı olacaktır.

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/health/articl...

Bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin ilkbahar aylarında sabah 07:30'dan önce seks yapmaları gerekiyor.

Evet, yanlış okumadınız. Peki neye göre belirleniyor bu veriler?

Bilim insanlarının yaptığı açıklamaya göre spermlerin 24 saatlik biyolojik saati bulunuyor ve spermlerin de en etkili oldukları saatler ise sabahın erken saatleri.

İsviçreli araştırmacılar ayrıca spermin, yumurtayı döllemek için en uygun boya ve şekle Mart, Nisan ve Mayıs aylarında ulaştığını belirttiler. Zürih Üniversite Hastanesi uzmanları 25-40 yaş aralığındaki tedavi gören 7.068 erkeğin meni örneklerini incelediler. Örnekler sperm yoğunluğu, toplam sperm miktarı, hareketliliği ve biçimi bakımından çapraz kontrole tabi tutuldu.

Dr. Brigitte Leeners 'erkeklerin meni kalitesinin hem 24 saatlik hem de biyolojik ritme göre çeşitlilik gösterdiğini' belirtti.

'Sabahın erken saatlerinde meni kalitesi çok yüksektir ve bunlar doğal doğurganlığı geliştirmek için kullanılabilir.'

Dr. Brigitte, bulguların ayrıca doğurganlık tedavisi yoluyla hamile kalma şansını da arttırmada kullanılabileceğini söyledi. 

Bulgulara göre Mart, Nisan ve Mayıs aylarında menilerin yoğunluğu en yüksek seviyeye ulaşıyor. Ama yaz aylarında önemli bir düşüş yaşanıyor.

Ulusal Sağlık Sistemi'nin verilerine göre her yedi çiftten biri çocuk sahibi olma konusunda sıkıntı yaşıyor.

Çalışmalar, bu durumların %50'lik kısmına yakının meni kalitesindeki düşüşten kaynaklandığını gösteriyor.

Uzmanlar bugünlerde sperm örnekleri üzerinde yapılan çalışmaları desteklerken bulguların dikkatli bir şekilde ele alınması gerektiğini düşünüyorlar. 

Prag'da bulunan IVF Cube adlı kliniğin direktörü Dr. Hana Visnova, 'sperm toplamanın her tedavi prosedürünün hayati bir parçası' olduğunu belirtti. 

'Yani, eğer örneklerin potansiyelini en yüksek seviyeye taşıyabilirsek sonrasında bu teşvik edilecektir. Fakat yine de günün veya yılın en iyi zamanıyla alakalı kanıt, çelişkili ve tartışmalıdır.'

Sperm miktarı düşük olan erkeklerin sabah seksine körü körüne bağlanmamaları, yine de tedavi yoluna da başvurmaları gerektiğini ekledi.

Dünya sağlık yetkilileri bir mililitre meni örneğinde 15 milyondan daha az sperm olduğunda bunu düşük sperm olarak saydıklarını belirttiler.

Yapılan son araştırmalara göre ise dünya çapında erkeklerin sperm sayısında son 50 yılda yarıya kadar bir düşüş yaşandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
shiroshinju

Günü,ayı,yılı boşverin.Psikolojik ve fiziksel olarak hazır olduğunuz zaman çocuk doğurun.Şapkayı önünüze koyup düşünün ,benim bilgim çocuk doğurmaya yeterli mi,çocuğumu yeterince eğite bilecekmiyim.Kendinizi her konuda eğitmeden,okuyup araştırmadan,kendinizi geliştirmeden çocuk yapmayın.Ortalık eğitimsiz varlıklarla kaynıyor zaten,onların içine bir birey daha siz kazandırmayın.

Görüş Bildir