Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bilim İnsanları Açıkladı: Kısa Boylu Erkekler Daha Sinirli ve Şiddet Eğilimli Oluyor!

75PAYLAŞIM

Bilim insanlarının yürüttüğü araştırmada, erkeklerde boy ile belirli davranış biçimlerinin paralel gittiği ortaya konmuş. Sizler için derlediğimiz Unilad kaynaklı içeriğimize göz atın.

Kaynak: https://www.unilad.co.uk/life/short-men-...

Atlanta'da yer alan Hastalık Kontrol Merkezi, 18-50 yaş aralığındaki 600 erkeğe uyuşturucu kullanımı, şiddet ve suçla ilgili olarak erkek cinsiyet algısı, benlik imajı ve davranış algısı konularıyla ilgili sorular yöneltti.

Daha az erkeksi hissedenler, şiddet eğilimli ve cezai eylemlere kalkışmada daha fazla risk altında. Araştırma kısaca şunu belirtiyor: "Bu bulgular, cinsiyet rolü tutarsızlığı ve buna bağlı tutarsızlık stresinin özellikle önemli yaralanma risk faktörlerini temsil ettiğini ve tutarsızlık stresinin önlenmesinin mağdur, suçlu ve topluma en büyük sonuçları ve maliyeti olan şiddet eylemlerini önleyebileceğini göstermektedir."

Diğer bir araştırmada bilim insanları, boyun yaşam kalitesini etkileyebileceğini öne sürdü.

Kısa olanlar, yetersizlik, beğenilmemezlik ve aşağılık duygusu gibi olumsuz duyguların artması riski altındadır. Bunun üzerine, güvensizlik, korku ve paranoya seviyeleri artabilir.

The Guardian'a göre, Oxford Üniversitesi'nden bilim insanları, paranoya duyguları bildiren 60 kadını işe aldı, onlara sanal gerçeklik kulaklıkları takıldı ve Londra Metrosu'nda iki sanal yolculuğa çıkıldı.

www.google.com

Katılımcıların çoğu gezilerden birinde bir gariplik hissetse de, çok azı iki gezi arasındaki ayrımın farkına vardı.

www.google.com

Bunlardan birinde, katılımcıların görüş alanları bilim adamları tarafından 30 cm'e düşürüldü.

Katılımcılardan sanal geziden önce ve sonra iki adet anket doldurmaları istendi.

Birinde, daha çok ya da daha az yetenekli ve çekici hissetmek konusunda diğerlerine kıyasla nasıl hissettikleri ölçülmüştür. İkincisindeyse, “birisi benim için içeri girdi” gibi ifadeleri bir ila beş arasında derecelendirmelerini isteyerek, paranoya puanları ölçülmüştür.

Araştırmayı yürüten Klinik Psikoloji Profesörü Daniel Freeman şu açıklamalarda bulundu:

"Ortalamadan daha aşağıda olmanız, diğer insanlardan daha değersiz ve hassas hissetmenize neden oluyor. Bu da, size karşı ortada aslında olmayan bir düşmanlık görmenize neden olan şeydir."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

ülkemizde kısa erkeklere karşı ciddi bir alay söz konusu varken sakin kalması normal olabilir mi acaba? ya kısa bir erkek sokakta kendi halindeyken ya da bir ortamda arkadaşlarıyla birlikte sohbet ediyoken bazı uzun boylu şerefsizlerin kısa olan adamla alay etmesi hor görüp aşağılaması sonucunda nasıl bir psikoloji de olmasını bekliyosunuz? napsın haklısın abi mi desin yoksa kendini ezdirmeyip tepki mi göstersin?

jeanjenny

bu konunun yıllarca temsilciliğini Emre Belözoğlu yaptı zaten.

quatro

Misal; çaycı hüseyin :):)

birinci-tekil-birey

Biz bunu teeee Tosun Paşada küçük enişteden beri biliyoruz ki :D

aaabbbcccddd

yok öyle bişey ya. Kendimden biliyorum :(

Görüş Bildir