Bilgisayar Parolasında Emoji Kullanan Gencin Hazin Sonu

-

Emojileri farklı alanlarda farklı şekilde kullanmak güzel olsa da bir kişi bir emojiyi parolası olarak kullanmanın kötü bir fikir olduğunu zor yoldan öğrendi.

Görünen o ki OS X emojinin parola olarak kullanılmasından hoşlanmıyor ve giriş ekranında parola girilen kısımda emoji girilmesini engelliyor. Yosemite işletim sistemli bilgisayarında bundan habersiz bir şekilde emojili şifre belirleyen bu genç, şifre giriş ekranında kalakalınca hatasının farkına varmış.

FileVault özelliğini de açık bırakan adam bu sebeple şifresini kurtarabileceği basit teknikleri işe yaramaz hale gelmiş. Neyse ki kurtarma moduna geçip sistemi diskten başlattıktan sonra emoji klavyesini yükleyip ardından şifrelemeyi devre dışı bıraktıktan ve saatlerce bekledikten sonra giriş yapmayı başarmış.

Eğer OS X El Capitan kullanıyorsanız Apple  parola olarak emoji kullanımını yasakladı fakat hala Yosemite de kullanılabilmektesiniz. Dolayısıyla Yosemite kullanıcılarını şifrelerini emojisiz yapmaları yönünde uyarmakta fayda var.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir