Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Beyninizin Güçlü Olmasını ve Erken Yaşta Yaşlanmayı İstemiyorsanız Acilen Kesmeniz Gereken Yiyecekler

376PAYLAŞIM

Ner yersek oyuz, değil mi? Peki, hayatımızın sonuna kadar yaşayacağımız bu bedene ne kadar iyi bakıyoruz ki. Belki de çok geç değildir... İşte, sağlıklı bir beyne sahip olarak yaşamamız için acil olarak kesmemiz gereken yiyecekler.

Kızarmış yiyecekler

Ne kadar çekici görünürse görünsün beyindeki sinirleri olumsuz etkiliyor...

Trans yağlar

Trans yağlar refleksleri öldürüyor. Uzak durulması gereken en büyük yiyecekler de bu kategoride yer alıyor.

Şeker

Şekerin zararlarını saymakla bitiremeyiz. Sadece bu görseldeki gibi şekerlerden de bahsetmiyoruz. Her türlü tatlıdan uzak durmamız gerekiyor. Öğrenme yeteneğimizi altüst ediyor şeker.

İşlenmiş gıdalar

Salam, sosis, sucuk... Bunları hayatımızdan çıkarmalıyız. Daha önceden pişirilmiş ve ısıtılarak yenilen diğer yiyecekler de bunlara dahil.

Aşırı tuz tüketimi

Tuzun içinde bulunan sodyum, zeka gerilemesine dahi neden olabilir.

Yapay tatlandırıcılar

İçeceğinize tat verse de beyne verdiği zararın yanında bu tat hiç kalıyor...

Paketlenmiş gıdalar

Paketlenmiş, abur cubur kategorisinde olan bu gıdalardan tamamen uzak durmamız lazım. Beyne ve vücuda verdiği zararların tarifi bile yok.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ebediyatci

geriye ne kaldı ? sorarım size

suspicious

şunların hepsini tek tek tüketiyorum, en çok ta patates kızartması (viva la patates kızartması!!!) hiç te bi zararını görmedim, hafıza sorunu falan diyolar, bende hiç öyle şeyler çıkmadı. yukarıdaki konuda belirtildiği gibi ingilterenin brexit anlaşmasında düştüğü ikilemi anlamakta güçlük çekiyorum. çıkmak istiyor musun istemiyor musun karar ver kardeşim!

protozortuh

kaynakça yok bi bok yok... langır lungur tarhana bulgur yazmışsın. Zararı nedir desek onun da cevabı yok... Boş beleş bir yazı yine...

-black

Ne yiyelim, siz söyleyin ? Güzel bir çiftliğimiz yok ki şöyle geniiiiiiş arsalı, doğal olarak yetiştirelim herşeyimizi :)

speedkills

benim arkadaşım bunlarla besleniyor ama genetik mühendisliği okuyor . ben bunların hiç birini yemem işletmeyi zor kazandım aq.

Görüş Bildir