Görüş Bildir
Haberler
Beyninize Yeni Bir Vücut Bulan Firma: Humai

etiket Beyninize Yeni Bir Vücut Bulan Firma: Humai

Onedio Medya
17.02.2016 - 14:02 Son Güncelleme: 17.02.2016 - 17:36

Şaka değil; gerçek: Bu yeni firma, öldüğünüzde size yeni bir beden sunmayı vaat ediyor...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Bilim kurgu filmlerinden fırlayan bir gelişme ile Avusturalyalı yeni firma Humai , bir kişinin bilincini, kişi öldükten sonra yapay bir vücuda aktaracak olan bir teknoloji üzerinde çalıştığını iddia ediyor. Yapay zeka ve nanoteknoloji desteği ile konuşma tarzı, davranış desenleri, düşünce süreci ve vücudunuzun içten dışa nasıl çalıştığı hakkında bilgi topladıklarını söyleyen Humai CEO'su Josh Bocanegra , bu verinin daha sonra çoklu sensör teknolojilerine kodlanarak, hayatını kaybeden kişi için üretilecek bir yapay vücuda yerleştirileceğini söylüyor.

Popular Science ile konuşan Bocanegra, firmanın bu amacını önümüzdeki 30 yıl içerisinde nasıl gerçekleştireceğini açıklıyor: ' Öncelikle geliştirdiğimiz çeşitli uygulamalar aracılığıyla üyelerimizin ölümlerinden önce haklarında yoğun bilgi topluyoruz. Daha sonra da Humai'nin 'cryonics teknolojisi' yardımıyla beyni donduracağız ve teknoloji tamamen geliştirildiğinde beyni yapay bir vücuda yerleştireceğiz. '

İçeriğin Devamı Aşağıda

Bocanegra'nın söylediğine göre beynin çürümesinin engellenmesi ise, nanoteknoloji ile hücrelerin yenilenmesi ve geliştirilmesi sayesinde sağlanacak. Ayrıca CEO, klonlama teknolojisinin de bu alanda yardımcı olabileceğini düşünüyor.

Şu anda Humai sadece 19 çalışana sahip. Firmanın finansal desteği ise tamamen Bocanegra tarafından sağlanıyor...

Chip

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
284
209
71
43
30
18
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Dex Dex

Ölümden sonrasını da geçtim , ülkenin yarısı vücuduna beyin bulsa da ömrümüzün sonuna kadar düzgün yaşasak yeter .

Pasif Kullanıcı

uygun organ bulunamadığı için her gün binlerce kişi ölürken FED in sahibi 100 yaşına yaklaşan david rockefellerin 9 kez organ nakli yaptığı hatta ortadoğuda ... Devamını Gör

Ahmetcan Oral

Halil İnalcık' ta 100 yaşında kim bilir hangi masumun canını yaktı. İsrail arşivine bakmak lazım. Hatta anneannem 85 yaşına geldi. Lan yoksa?!

Pasif Kullanıcı

zeki müren de bizi görecek yani...