Beylikdüzü Belediye Başkanı Çalık Anlattı: 'İmamoğlu'nun 5 Yılı Didik Didik Ediliyor'

 > -
Abone ol

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun, Beylikdüzü'nde gerçekleştirdiği icraatlar kılı kırk yararak inceleniyor. Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık 5 yıldaki tüm çalışmaların incelendiğini aktardı. 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun her şeyini araştırıyorlar. Hem öyle bir araştırma ki öyle-böyle değil. Beylikdüzü Belediye Başkanlığı döneminde İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişleri tarafından yapılan inceleme ve soruşturma dosyaları İmamoğlu'nun lehine sonuçlanmış olanlar arşivden çıkarıldı ve bu kez farklı müfettişler tarafından yeniden inceleniyor.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Çalık 'Tüm dosyaların didik didik incelendiğini' aktardı.

Sözcü'den Saygı Öztürk'e açıklama yapan Çalık şöyle konuştu: 

“Belediyemiz tarafından gerçekleştirilen çalışmaların yaklaşık yüzde 80'lik bölümü incelemeye tabi tutuluyor. Bunlar arasında iç yazışmalar, imar uygulamaları, insan kaynakları iş ve işlemleri kısaca Ekrem İmamoğlu'nun başkanlığı döneminde yapılan her konu araştırılıyor. Yargıya intikal ettirilip belediyemiz lehine sonuçlanan konuların dosyaları da yeniden didik didik ediliyor. Çalışmalar hemen bitecek gibi değil.”

'İmamoğlu'nun açığını bulmak için yoğun bir çaba gösteriliyor'

Konuyu köşesine taşıyan Öztürk ise inceleme hakkındaki yazısında şunları kaydetti: 

"Mevcut dosyalara göre Ekrem İmamoğlu'nun başkanlığı döneminde açığı bulunamadı ama adaylık döneminde bulmak ve onu da seçim öncesi patlatmak için yoğun bir çaba gösteriliyor. Seçim dönemine kadar bulunamazsa da, başkan seçilmesi halinde bu kez başkanlığının düşürülmesi için gündeme getirilecek."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir