'Çatı Yüksekliği Aşıldı’ Gerekçesiyle Beşiktaş’ın Stadına Mühür

 > -
Abone ol

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Beşiktaş’ın Vodafone Arena Stadı’nda onay verdiği çatı yüksekliğinin aşıldığı gerekçesiyle inşaatı mühürledi. Ancak çatının onay verilen yüksekliğin altında olduğu ortaya çıktı.

Hürriyet’ten İsmail Er’in haberine göre stadın çatısı Anıtlar Yüksek Kurulu’nun onay verdiği yüksekliğin 1 metre 3o santimetre altında olmasına rağmen İstanbul Büyükşehir Belediyesi aksini iddia edip çalışmaları resmen durdurdu.

Belediyeden stada giden yetkililer, resmi bildirimi yaptı. Peki gerçek durum ne? Anıtlar Yüksek Kurulu’nun Vodafona Arena Stadı’nın çatı yüksekliği için izin verdiği oran 34 metre... Fakat buna rağmen çatının yüksekliği inşaat bittiğinde 32 metre 70 santimetre olacak. 

Yani sahip olduğu hakkın bile 1 metre 30 santimetre altında olacak. Buna rağmen çatının yüksek olduğunun belirtilip, çalışmanın durdurulması siyah beyazlı kulüpte şaşkınlık yarattı.

15 Temmuz’da montaj başlıyor

DİĞER yandan statta çalışmalar devam ediyor. Bir yandan yetkililerle yaşanan sıkıntı aşılmaya çalışılırken, diğer yandan da çatının montaj çalışmaları zemin üzerinde sürdürülüyor. Yurt dışından alınan ve çatıda kullanılacak kablolalar da gümrüğe giriş yaptı.
Kulüp, her şey planlandığı gibi giderse 15 Temmuz’da çatı kablolarını çekecek. Bu durumda da zeminde çimlendirme çalışmalarına başlanacak ve stat eylül ortasında açılışa hazır hale getirilecek. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, son mali genel kurulda Vodafone Arena’yı 15 Eylül’de açmaya gayret edeceklerini açıklamıştı.

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir