Görüş Bildir

Beşiktaş, Fenerbahçe ve Hasan Ali Kaldırım PFDK'ya Sevk Edildi

Haberler
> Beşiktaş, Fenerbahçe ve Hasan Ali Kaldırım PFDK'ya Sevk Edildi

Beşiktaş, Galatasaray derbisi öncesinde 'çirkin ve kötü tezahüratı' nedeniyle PFDK'ya sevk edildi.

Beşiktaş, iç sahada oynanan son karşılaşmada taraftarlarına ceza sınırında olduklarını ve bu nedenle kötü tezahürat yapmamaları gerektiği konusunda uyarmıştı.

Fenerbahçe'de çifte sevk

Öte yandan Fenerbahçe, Gaziantepspor maçında yapılan 'çirkin ve kötü tezahüratı' nedeniyle, Hasan Ali Kaldırım ise 'kural dışı hareket' nedeniyle PFDK'ya sevk edildi.

İşte o açıklama:

BEŞİKTAŞ A.Ş. Kulübü'nün 05.12.2015 tarihinde oynanan KAYSERİSPOR-BEŞİKTAŞ A.Ş. Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu müsabakasındaki 'çirkin ve kötü tezahüratı' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca ve 'talimatlara aykırı hareketi' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile 2015-2016 Sezonu Spor Toto Süper Lig Müsabakaları Statüsü'nün 6/5 Ek-1 maddeleri uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü'nün 06.12.2015 tarihinde oynanan GAZİANTEPSPOR-FENERBAHÇE A.Ş. Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu müsabakasındaki 'çirkin ve kötü tezahüratı' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine,

FENERBAHÇE A.Ş. kulübü futbolcusu HASAN ALİ KALDIRIM'ın aynı müsabakasındaki 'kural dışı hareketi' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 43. maddesi uyarınca 07.12.2015 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
12
4
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Raz Fatih DİKTAŞ

Ya bak sovucem simdi olmayacak ulan sırf taraftar gitmesin derbiye diye cezayı cakacaklar simdi :@