Görüş Bildir

etiket Beşar Esad 'Türkler Bizim Kardeş Toplumumuz' Dedi ve Ekledi: 'Suriye ile Sorununuz Nedir?'

Anasayfa > Gündem

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Putin-Erdoğan zirvesi öncesinde Rus kanalına verdiği röportajda 'Türkler bizim kardeş toplumumuz. Türklere soruyorum: Suriye ile sorununuz nedir?' dedi.

Euronews'ten Enis Günaydın'ın haberine göre, Russia 24 haber kanalına özel röportaj veren Esad, Suriye'nin hiçbir zaman Türkiye'ye yönelik düşmanca bir tavır tutunmadığını savunarak, 'Türk vatandaşlarının ölmesini gerektirecek sorun nedir?' sorusunu yöneltti.

'Suriye ve Türkiye'nin ortak çıkarları var...'

'Suriye ve Türkiye'nin ortak çıkarları var...'

Esad sözlerine, 'Türk-Suriyeli evlilikleri var, aileler var. Suriye ve Türkiye'nin ortak çıkarları var. Türkiye'de çok sayıda Suriye kökenli insan var, Suriye'de ise çok sayıda Türk kökenli insan var. Karşılıklı kültür alışverişi tarihe dayanıyor. Bu nedenle onlarla bizim aramızda ciddi anlaşmazlıkların olması mantıklı değil' ifadelerini ekledi.

Röportajın sadece bir dakikalık kısmını paylaşan televizyon kanalı, mülakatın tamamını Putin-Erdoğan zirvesinin de gerçekleşeceği 5 Mart tarihinde yayınlayacağını duyurdu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
687
185
145
68
65
22
21
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
kartacali

göreceksinzi 1 yıl içinde türk ordusu suriyeden çekilecek. ve cekilirken de zafer nidaları atacaklar. olan orda şehit düşen gariban cocuklarına olacak. burda... Devamını Gör

Karelahana

Helal olsun kardeşim aynen öyle

voyvals men

ABD de pkk ya destek veriyor o zaman ona da savaş açalım yer mi yemez çünkü amaç başka nefret ve mezhep siyaseti yürütüyor baştakiler yoksa bizim Suriye ile ... Devamını Gör

SİKİ MİNAJ

hakikaten ya bizim suriye ile sorunumuz nedir..