Berlin'de Tutuklama Sorusuna Yanıt Veren Bakan Çavuşoğlu Diplomatik Dili Bir Yana Bıraktı: 'Bullshit'

 > 
79PAYLAŞIM

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Berlin'de düzenlenen Uluslararası Turizm Borsası Fuarı'ndaki Türk standının açılışını gerçekleştirdi ve  gazetecilerin sorularını yanıtladı. Çavuşoğlu, basın özgürlüğü ve tutuklamalara yönelik eleştirel bir soruya verdiği yanıtta, "Aslında bu basının kara propagandası, siz de dahil olmak üzere. Neredeyse 40 milyon turist ağırlıyoruz ve yasayı çiğnemedikçe her ülkede olduğu gibi kimse hapiste tutulmuyor" dedi ve ekledi: "Bullshit"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun iki günlük Berlin temasları sırasındaki duraklarından biri de Uluslararası Berlin Turizm Fuarı oldu.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Alman mevkidaşı ile de görüşmüştü.

Kriz Ardından Almanya ile Bakan Düzeyinde İlk Temas: 'İlişkilerimizin Kötü Olmasının İki Ülkeye de Faydası Yok' - onedio.com
Kriz Ardından Almanya ile Bakan Düzeyinde İlk Temas: 'İlişkilerimizin Kötü Olmasının İki Ülkeye de Faydası Yok' - onedio.com

Bakan Çavuşoğlu'nun düzenlediği basın toplantısında bir gazeteciyle arasında geçen diyalog dikkatleri çekti 👇

Bir basın mensubundan gelen ve tutuklamalara ilişkin eleştirel ifadeler içeren bir soru üzerine Çavuşoğlu, "Hadi ama şaka yapıyor olmalısınız. 'Türkiye'ye gelen turistler hapishaneye atılıyor, öyle mi? Bu, basının kara propagandası siz de dahil. Yaklaşık 40 milyon turisti ağırlıyoruz ve onların hiçbiri yasaları çiğnemediği sürece, diğer ülkelerde olduğu gibi, hapse atılmıyor" dedi.

Konuşması sırasında diplomatik dili biri yana bırakan ve İngilizce'de 'saçmalık' anlamına gelen 'bullshit' kelimesini kullanan Çavuşoğlu, şöyle devam etti: 

"Bunun saçmalık olduğunu söylemeliyim. Herkes Türkiye'deki tatillerinin keyfini çıkarıyor. Kara propaganda yapmayın dostum."

Bullshit Türkçe'ye 'saçmalık' olarak çevrilse de birebir olarak 'boğa boku' anlamına geliyor ve genel olarak argoda kullanılıyor.

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir