Berat Albayrak'ın Kanal İstanbul Güzergahından Aldığı Araziyi Haberleştiren Cumhuriyet Muhabirine Soruşturma

 > 
694PAYLAŞIM

Cumhuriyet gazetesi tarafından Bakan Berat Albayrak'ın Kanal İstanbul güzergahı üzerinden arazi aldığına dair haberine erişim engeli getirildi. Haberin muhabiri olan Hazal Ocak hakkında ise 'Kamu görevlisine hakaret' iddiasıyla soruşturma başlatıldı. 

Cumhuriyet gazetesinde 20 Ocak 2020 tarihli manşetinden yayımlanan “Damat işi biliyor” başlıklı habere erişim engeli getirildi.

Erişim engeli kararı İstanbul Anadolu 7. Sulh Ceza Hakimliği tarafından alındı.

Söz konusu haberi aktaran diğer internet siteleri için de yasak kararı verildi

Muhabire "kamu görevlisine hakaret” iddiasıyla soruşturma başlatıldı

Cumhuriyet gazetesinin aktardığına göre, haber hakkında getirilen yayın yasağının ardından haberin muhabiri olan Hazal Ocak hakkında soruşturma başlatıldı.

2012 yılında araziyi satın almış

"Kamu görevlisine hakaret" iddiasıyla açılan soruşturma hakkında Cumhuriyet gazetesi tarafından yapılan açıklama da şu ifadelere yer verildi: 

"Gazetemizin 20 Ocak 2020 tarihli manşetinden yayımlanan “Damat işi biliyor” başlıklı haberde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak 2013 yılında, babası Sadık Albayrak’ın ise 2003 yılında Kanal İstanbul güzergâhında yer alan Arnavutköy’e bağlı Boyalık mahallesindeki satın aldıkları 2 arazi anlattılıyordu. Tarla vasfındaki bu araziler Kanal İstanbul’un çevresine kurulacak “Yenişehir”i işlendiği planda da “konut alanı” sınırları içinde kalıyordu. Konuyla ilgili Bakan Albayrak’a yönelttiğimiz soruları yanıtlayan bakanlık yetkilisi, Albayrak’ın araziyi 2012 yılında satın aldığını belirtmişti. Yetkili, “Berat beyin babası Sadık Albayrak 2003 yılında bu köyden arazi aldı. 2012’de arazinin yan tarafındaki arazi satışa çıktı. Yabancıya gitmemesi için de Berat Albayrak bu araziyi aldı. Kanal İstanbul’la bağdaştırmak zorlama olur. Kanal İstanbul’la bir ilgisi yok” demişti. Albayrak’ın avukatı Ahmet Özel haber üzerine hukuku yollara başvuracaklarını açıklamıştı. Bu gelişmelerin ardından İstanbul Anadolu 7. Sulh Ceza Hakimliği tarafından haberimize erişim engeli getirildi. Haberi gündeme taşıyan onlarca internet sitelerine de yasak kararı alındı. Haberi yapan muhabirimiz Hazal Ocak hakkında da “kamu görevlisine hakaret” iddiasıyla soruşturma başlatıldı."

Geçtiğimiz günlerde Leman'ın kapağında yer alan Bakan Albayrak ile ilgili karikatüre de erişim engeli getirilmişti👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir