Ben Sana Sallama Demiyorum: Hobi Olarak Yine Salla Ama Ayarında Salla

1.3bPAYLAŞIM

Herkes muhabbet ederken bir noktadan sonra biraz sallamaya başlar… Kimisi ayarında sallar, inandırıcılığını yitirmez, kimisi de bi’ başladı mı önünü alamaz… Biz de yalnızca siz sevgili Onedio okuyucuları için “Ayarında Salla”mak nedir, ne değildir araştırdık ve inceliklerini liste haline getirdik. 

Rica ederiz.

1. Bi’ muhabbette yalnızca bi’ kere salla.

Şimdi hem Murat Boz’un seni Twitter’da takip etmesi hem Paris’te doğman, hem de malikânede yaşaman aynı anda inanılacak şeyler olamaz haliyle. Ayarında sallamak için yalnızca birini seç.

2. Hikayeni iyi düşün.

Murat Boz’un seni sebepsiz yere takip etmesi pek olası değil tabii. Bi’ hikayesi olmalı ki sebebi olsun. Sebebi olsun ki, ayarında olsun. Mesela sen bi’ şarkısını paylaşırken çok içli bi’ tweet atmışsındır da, oradan da muhabbeti kurmuşsunuzdur.

3. Söylediklerini unutma.

“Ama bunu böyle anlatmamıştın?” gibi bi’ soruyla karşılaşmak istemeyeceğini düşünüyoruz. Hafızanı yokla.

4. Kime göre, neye göre salladığına dikkat et.

Şimdi ortamda yakın bir arkadaşın varken “ben o fenomenle beraberdim, terk ettim, ayrılık acısı onu fenomen yaptı” demek onun kahkahalarla gülmesine ve seni açık etmesine sebep olabilir. Ya da seni dinleyen kişi profesyonel sporcuysa “Fenerbahçe beni çok istedi, ben mühendisliği tercih ettim.” demek pek akıl karı olmayacaktır.

Böyle şeylere dikkat etmek lazım.

5. Geçmişe yönelik salla.

2. Mahmut büyük büyük büyük büyük deden olabilir. 2 yaşına kadar New York’ta yaşamış olabilirsin. Ata Demirer ilkokulda sıra arkadaşın olabilir. Bunlar hep olabilir yani.

6. Cool ol.

Ne kadar cool, o kadar doğal; o kadar ayarında. Yani salladığın şey başkası için büyük, senin için küçük bir adım olmalı ki ayarı tutturabilesin. “Canım Barcelona bitti ya ne gideceğim oraya, Lizbon daha hip artık hep oradayım” demek var. “EVET EVET BEN DE DEVAMLI LIZBON’A GİDİYORUM BİLİYOR MUSUN BEN HEP GİDİYORUM” demek var. Bi’ düşün bunu.

7. Kaçış planın olsun.

Sen başladın sallamaya, her şey de ayarında, şahane. Ama olur ya, ayarında sallasan da o konuda çok bilgili bi’ insana denk geldin, şans işte. Mutlaka bir kaçış planın olsun. Artık telefonun çalıyor gibi yapıp konuyu mu dağıtırsın, sevgilin bekliyor gibi yapıp ortamdan ayrılır mısın orasını bilemeyeceğiz.

8. Çok da uçma.

Ayarında sallıyorsan, bir miktar uçacaksın tabii. Şöyle kanatlarını açıp bir esinti yaratacaksın ki havan olsun. Ama çok da uçarsan sana kim inansın? Belki de ayarında sallamanın en önemli inceliği bu. Dengeyi iyi kur.

9. Biraz gerçek, biraz kurgu.

Ayarında sallarken illa bir hikayeyi yoktan var etmene gerek yok. Başına gelmiş bir olayın kurgusunu biraz daha ballandırarak da ayarında sallayabilirsin.

10. Kendine inan.

Sen kendine ne kadar inanırsan, ayarında salladığın şey de o kadar gerçekliğini korur. Bunu unutma.

11. Tekrar et.

Ayarında sallıyorsan bi’ kere sallayıp bırakma. Yeri gelince anlat yine o hikayeyi ya, bırak seni İtalyan bilsinler. Bi’ şeyi kırk kere söylersen olur derler ya hani, kırk kere salla bakalım ayarında. Olur mu olur, değil mi?

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sevimsizhayalet

Birgün arkadaşlarla ırmak kenarına inelim dedik yolda karşımıza ejderha çıktı, alalım eve goruselim dedim. Eve gittik annem komşularla salça kaynatiyormus hayvanı milangaz gibi kazanın altına koydu. Babam gelince ballandıra ballandıra anlattık.babamın tepkisi çok yakar o ona tüp taktiralim oldu neyse sabah aldı hayvanı şakir ustaya götürdü orada.....gibi olmasın yani

yagmur-ilgaz

Sırf hava atmak için yalan söyliyecek kadar salaksan öl zaten oksijenimizi de israf etme.

pariah

"Lies were our defense - our default. To survive you had to master the art of perjury. The lie and the truth had to feel the same. But once you learn that skill - nobody knows the truth, especially you." a wise man once said. yalanların kendi gerçeğinize dönüşmesine izin vermeyin hocam. 12. Madde olarak ekle sen bunu oraya.

Gizli Kullanıcı

En önemli maddeyi unutmuşsunuz.. *sallama konusunda Şafak pavey den ders alın :))

roronoa

Yok canım ya bu ülkede kimsenin eline su dökemiyeceği bir kişi var :) Hadi bak gözünde bir parlama oluştu ve sende onu düşündün değil mi :)

suedika

Ankara'da alış verişe çıkmıştım. peşimi bırakmayan "aa yabancı mısın? nerelisin?" sorusu yine iyice canımı sıkmaya başlayınca bir meraklıya Japonya dedim (bir Rus olarak). Adam ama Japonlar çekik gözlü deyince ben de yooo benim gibileri de var dedim. inandı...

nebusimdi

Sonra?

cakma-trakyali

sonra estetik yaptırmış gözlerini çekik yaptırmış :)

nebusimdi

Halbuki çekik gözlüler çekikliği gidermek için estetik yapıyorlar.

cakma-trakyali

evet neden öyle yaptırmışsa artık :)

nebusimdi

Boş vakitleri çoktur, ondan yaptırmıştır.

cakma-trakyali

benim de çok ben de mi yaptırayım :)

nebusimdi

Tatlış olanlar yaptırmasın.

cakma-trakyali

tamam yaptırmiyiciiim :)

Görüş Bildir