Görüş Bildir
Haberler
Ben Affleck'ten İslam'ı Eleştiren Yazara Sert Tepki

Ben Affleck'ten İslam'ı Eleştiren Yazara Sert Tepki

adem kara
06.10.2014 - 11:33 Son Güncelleme: 06.10.2014 - 15:59
İçeriğin Devamı Aşağıda

Ünlü oyuncu Ben Affleck katıldığı bir programdaki konuğun İslam’ı sert ifadelerle eleştirmesine oldukça sert tepki gösterdi. Ben Affleck, konuğun yaptığı yorumun ırkçı ve çirkin olduğunu söyledi. Irak işgaline de atıfta bulunan Affleck “Biz Müslümaların öldürdüğüne oranla çok daha fazla Müslümanı öldürdük” dedi.

ABD’li oscar ödüllü oyuncu ve yönetmen Ben Affleck, katıldığı bir programda İslam hakkında dile getirilen görüşler üzerine adete çileden çıktı. Affleck, programda yapılan yorumları çirkin ve ırkçı olarak niteledi.

Cuma akşamı Bill Maher’ın sunduğu ‘Real Time With Bill Maher’ isimli programa konuk olan Ben Affleck, diğer konuk yazar Sam Harris’in, ‘İslam kötü fikirlere sahip’ iddiasına tepki gösterdi.

Harris’in sözlerinin ırkçı ve çirkin olduğunu belirten Affleck, “Bu çok çirkin ve ırkçı bir açıklama. Bu açıklamayla ‘Üçkağıtçı Yahudi’ demek arasında fark yok” ifadelerini kullandı.

'BİR DİNE MENSUP OLMAK MAFYAYA ÜYE OLMAK'

İki konuğun arasında gerçekleşen tartışmaya dahil olan programın sunucusu Bill Maher, bir dine mensup olmakla mafyaya üye olmak arasında bir fark olmadığını iddia etti.

'BİZ MÜSLÜMANLARIN ÖLDÜRDÜĞÜNDEN DAHA ÇOK ÖLDÜRDÜK'

ABD’nin 2003'te Irak’ı işgal etmesine de atıfta bulunan Affleck, “Biz Müslümaların öldürdüğüne oranla çok daha fazla Müslümanı öldürdük” dedi.

Milliyet ve CNN Türk

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/ben-afflec...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
67
24
3
3
2
1
1