Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bedelli Askerlik İçin Koronavirüs Döneminde Uzaktan Eğitim Talebi Sosyal Medyanın Gündeminde

2PAYLAŞIM

Koronavirüs tedbirleri uygulanmaya devam ederken Milli Savunma Bakanlığı ilk önce terhis sürelerini uzattığını açıklamıştı. Haziran ayında gerçekleşecek olan bedelli askerlik celp dönemi için de sosyal medyada uzaktan eğitim talebi ile kampanya başlatıldı. 

Askerlik sistemi koronavirüs ile birlikte nasıl işliyordu?

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde son terhis işlemlerinin 1 Nisan'da yapıldığı biliniyor. Bununla birlikte son celp dönemi de 19 Mart tarihinde gerçekleşti. 

Koronavirüs pandemi sürecinde terhis sırası gelen askerler ilk önce 14 gün boyunca karantinaya alınıyor. Askere alınanların ise ilk 14 gün gözlem altında tutulduğu gelen bilgiler arasındaydı.

Peki son durum ne?

Cumhurbaşkanı Erdoğan son kabine toplantısında askerlik terhis işlemlerinin 31 Mayıs'ta başlayacağını söyledi. Bununla birlikte personel temin, atama, görevlendirme işlemlerinin 1 Haziran'da başlayacağını belirtti.

Celp işlemleri 5 Haziran'da, bedelli askerlik ise 20 Haziran'da yeniden başlıyor.

Konu uzun süredir Twitter'ın da gündeminde yer alıyor. Bugün #BedelliÖnlemiUzaktanEğitim etiketi en çok konuşulanlar arasına girdi.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir