Bazı Konularda En İyi Olmak Zor Değil! Sizi Masaj Uzmanına Dönüştürecek Basit Bir Rehber

12bPAYLAŞIM

Rahatlatıcı bir masaj, belirli bir yöntem gerektirmez. Öncelikle masajın yapılacağı oda ne çok sıcak ne de çok soğuk olmalıdır. Yeterli sıcaklık ayarlanmalıdır. Masaj süresinde vücudun sıcaklığını göz önünde bulundurmak gerekir. Sert yüzeyler üzerinde masaj yapmak ve masaj sırasında boyuna, omuzlara ve sırta odaklanmak en iyisidir. BrightSide tarafından derlenen, güzel bir masajın nasıl yapılabileceğine dair bilgiler içeren ve oldukça kolay anlaşılabilen bu masaj yapma rehberini sizler için düzenledik.

1. İlk olarak hafif masaj hareketleri ile başlıyoruz.

Omuzlardan bele ve sırta doğru harekete başlamalıyız. Omuz için hareketler bu aşamada daha yoğun ama yine de yumuşak olmalıdır.

2. Masaj sırasında bütün avucunuzu kullanın.

Artık hamle sayısını arttırabilirsiniz.

3. Özellikle yaşam tarzları itibari ile fazla hareket etmeyen insanların omuzlarına daha fazla özen gösterin.

Sadece bu alanda masaj süresini arttırın. Akupresür (parmakla akupunktur) teknikleri uygulayın, nazikçe belirli noktalara baskı yapın.

4. Hiçbir durumda omurga bölgesine masaj yapılmamalıdır.

Bu bölgeye masaj yapılması gerekiyorsa arka uzun kas lifleri boyunca çalışın.

5. Her türlü uzuv masajına hafif ısınma vuruşlarıyla başlanmalıdır.

Eğer lokalize ağrıya sahip sorunlu alanlar varsa, onları dönüşümlü olarak (önce bacak baldırı, sonra diğer bölgeler olmak üzere) baş parmak ile bastırarak masaj yapılmalıdır.

6. Son olarak yüz masajına gelelim.

İlk olarak masajın sorunsuz gerçekleşmesi için ilgili kaslar son derece gevşemiş olmalıdır. Düzgün, ritmik, yavaş ve ağrısız bir süreç olmalıdır. Yüz cildi kas lifleri yönünde ovulmalıdır. Yavaşça sıkılarak yüz kemiklerine baskı yapılmalıdır. 

Masaj seansı sırt bölgesine aşağıdan yukarıya doğru yapılacak olan hafif dokunuşlarla bitirilebilir. Bu cildi yatıştıracaktır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
jsy

Her insanın esneme eşiği farklı olabilir hatta farklıdır ne olabiliri, o yüzden insan gibi yavaştan başlamak lazım eşik değerini öğreninceye kadar.

canburak

Ben masaja masaj demem sonu mutlu olmayınca. - Friedrich Nietzsche

yasminkoasg

ne yaparım ne yaptırırm yaparken kollarım yoruluyor yapmıyorum, yaptırırkende huylanıyorum gülesim geliyor yaptırmıyorum o yüzden no masaj ;)

eyyub-cankesen

dükanda oturdum yerde herkez az masaj yapsana diyor az kaldı farklı pozisyonda hepsine masaş yapıcam

ugrozdmr23

Dükkanda oturduğum yerde herkes biraz masaj yapar mısın diyor, az kaldı farklı pozisyonda hepsine masaj yapacağım. mı? Demek istedin.

cristiano

Ne masajı ya ben yere uzanıyorum hanım üstüme basıp çiğniyor.

Görüş Bildir