Bazı HDP'liler Cizre ve Silopi'ye Yapmak İsterken Mehmetçik Vakfı'na Bağış Yaptı

 > 
258PAYLAŞIM

Sosyal medyada bir süredir HDP logosu ile paylaşılan "Cizre ve Silopi'ye yardım" kampanyasında kullanılan SMS numarasının Mehmetçik Vakfı'na ait olduğu fark edildi. HDP ve Mehmetçik vakfı konuyla ilgili açıklama yaptı. 

Sosyal medyada bir süredir paylaşılan "Cizre ve Silopi'ye yardım" isimli kampanyada 10 TL bağış yapılmasını sağlayan SMS numarasının Mehmetçik Vakfı'na ait olduğu farkedildi. Bu afişle mesaj atan ve kampanyaya katılan HDP'liler Mehmetçik Vakfı'na bağışta bulundu.

Hazırlanan afişle bağış isteyen kampanya "Devlet terörünün Cizre ve Silopi'de bıraktığı izleri temizlemeye gidiyoruz. Kurban bağışlarınızı Cizre ve Silopi'ye ulaştırıyoruz. Cizre yaz 2582'ye gönder" ifadeleri ile sosyla medyada günlerce paylaşılmıştı.

HDP, Twitter hesabından Cuma günü yaptığı açıklamada "Sosyal medyada 'Cizre yaz XXX'e gönder' ifadesi ve HDP logosu kullanılarak yapılan SMS ile para toplama dolandırıcılığına karşı dikkat!" ifadeleri kullanıldı.

Mehmetçik Vakfı da konuyla ilgili aynı gün şu açıklamayı yayınladı:

"Sosyal medya aracılığıyla son dönemde Vakfımızın SMS bağış numarası olan 2582'ye yapılan bağış çağrıları kesinlikle Mehmetçik Vakfı tarafından yapılmamaktadır. Bu yönde bağış çağrılarında bulunan kişi ya da kişiler hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur. Bilgilerinize saygıyla duyururuz. Mehmetçik Vakfı sosyal medya hesapları dışında yapılan, bağış istemeye yönelik yönlendirmelere itibar etmeyiniz!"

Al Jazeera ve Twitter

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir