Görüş Bildir
Haberler
Bayern Münih, Bir Oyuncu İçin 100 Milyon Euro Ödemeye Hazır

Bayern Münih, Bir Oyuncu İçin 100 Milyon Euro Ödemeye Hazır

Batuhan
30.03.2015 - 13:02

Bayern Münih Mali İşler Başkanı Jan-Christian Dreesen, gerekirse bir oyuncu için 100 milyon euro transfer ücreti ödeyebileceklerini söyledi

Dreesen, Kicker spor dergisiyle yaptığı söyleşide Almanya'daki en yüksek transfer ücretini ödeyebileceklerini söylerken, 'Evet, 100 milyon transfer ödeme gücümüz var. Hiç bir zaman bu kadar ücret ödemeyiz demek istemiyorum, çünkü ileride kendi dediklerimi kendim düzeltmek istemiyorum' dedi.

Almanya'da Bundesliga'da rekabet gücünün tehlikede olduğunu vurgulayan 47 yaşındaki başkan, 'Dünya şampiyonu olan yüksek futbol cazibesine sahip bu ülkenin, Avrupa'nın en ileri beş ülkesinden en kötü TV-havuz sistemi olan ülke olması normal değil. Böyle olursa, uluslararası rekabette söz sahibi olamayacağız' dedi.

TONİ KROOS'UN ANLAŞMASINI UZATABİLİRDİK

Bayern Münih'in bu nedenle bir oyuncunun maaşını yükseltmek istemesine rağmen alamayacağına dikkati çeken Dreesen, 'Biz her şeye rağmen istediğimiz her futbolcuyu aldık. Pep Guardiola'nın tüm futbolcu transfer isteklerini yerine getirdik. Burada teknik direktörün takıma hangi futbolcunun uyacağı konusundaki bilgileri çok önemlidir' dedi.

Dreesen, Toni Kroos'un Real Madrid'e satılması konusunda ise, 'Anlaşmayı uzatabilirdik, ama bir yerde sınırları koymak gerekirdi' dedi.

Dreesen, Kroos'un satışı konusunda Pep Guardiola'ya danışarak karar verdiklerini söyledi.

HT Spor

Kaynak: http://spor.haberturk.com/futbol/habe...
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam