Bavul Hazırlarken “Neden Daha Önce Aklıma Gelmedi?” Sorusunu Sordurtacak 14 Tüyo

2PAYLAŞIM

Bavulunuzu hazırlamadan önce bu içeriğe göz atsanız iyi olur. Şimdiden iyi yolculuklar!

1. Bavulu hazırlamaya başlamadan önce 'Götürülecekler Listesi' yapın.

Listeyi yaparken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli etken, hava durumu. Gezi süresince havanın nasıl olacağına gün gün bakın. Götüreceğiniz kıyafetler için de parça parça seçim yapmak yerine kombin yaparak karar verin.

2. Açık renkli kıyafetleri tersyüz ederek yerleştirin.

Böylece kırışmazlar ve aynı zamanda da bavuldaki başka bir şeyin açık renkli kıyafetleri lekelemesinin önüne geçmiş olursunuz.

3. Kırılabilecekleri çorabın içine koyun.

Hem cam şişedeki parfümün kırılıp bavuldaki eşyalara zarar vermesini önlemek hem de parfümün kırılmamasını sağlamak için bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Kırılabilecek her şeyi bu şeklide koruyabilirsiniz.

4. Ayakkabılarınıza galoş veya duş bonesi geçirin.

Ayakkabılarınızın tabanını ne kadar isteseniz de tam anlamıyla temizleyemezsiniz. Bu nedenle kıyafetlerinizi kirletmemek için ayakkabılarınızı ayakkabı poşetine koyun. Eğer ayakkabı poşeti yoksa duş bonesi veya galoş da işinizi görür.

5. En ağır kıyafetlerinizi bavula koymak yerine üzerinize giyin.

Böylece diğer eşyalarınızı koymak için bavulunuzda daha çok yer kalmış olur. Tabii Joey gibi işi abartmayın!

6. En ufak boşluktan faydalanın.

Ayakkabılarınızın içine kulaklık, cüzdan, çorap veya takılarınızı koyabilirsiniz. Eşyalarınızı ayakkabıların içine yerleştirmeden önce küçük kilitli poşetlere koyarak daha hijyenik bir şekilde koruyabilirsiniz.

7. Kabloları güneş gözlüğü kutusuna koyun.

Kablolarınızın kırılmaması ve birbirine karışıp dağınık bir görüntü oluşturmaması için eski bir güneş gözlüğünün kabından faydalanabilirsiniz. Aynı şekilde takılarınız için de bu yöntemi kullanabilirsiniz.

8. En ağır eşyaları bavulun tekerleklerine yakın yerleştirin.

Bavulun ağırlığının eşit olarak dağılabilmesi ve bavulu çekerken sıkıntı yaşamamak için en ağır eşyaları tekerleklere doğru yerleştirmeniz gerekiyor.

9. Kıyafetlerinizi katlamak yerine rulo yapın.

Bu sayede kıyafetlerinizi bavula yerleştirmeniz hem çok daha kısa sürer hem de yer tasarrufu yapmış olursunuz.

10. Yanınıza boş bir kumaş çanta veya poşet alın.

Gezide kirlenmiş kıyafetlerinizi hijyenik bir şekilde muhafaza etmek için bavulunuza kumaş çanta veya poşet koyabilirsiniz. Geri dönüşüm göz önünde bulundurulduğunda, biz kumaş çantayı tercih etmenizi öneririz!

11. Bavulunuza sabun ve duş jeli koymayın.

Özellikli bir şampuan kullanmıyorsanız yanınızda şampuan bile götürmenize gerek yok. Çünkü gideceğiniz her otelde bu ürünler paketlenmiş bir şekilde hazır bulunur.

12. Gömlek yakalarının kırılmaması için kemer kullanın.

Kemeri içe doğru sıkıştırarak gömleğin yaka kısmını çevreleyecek şekilde yerleştirin.

13. Dökülebilecek ürünlerin kapaklarının altına streç film koyun.

Böylece bavulda bulunan diğer eşyalarınıza dökülme ihtimalini sıfıra indirirsiniz. Bavulu açtığınızda mahvolmuş kıyafetlerle karşılaşmamak için iyi bir taktik.

14. Jilet başlığını bağlayıcı klipsle kapatın.

Hem bavuldan eşya almak istediğinizde jileti fark etmeyip elinizi kesmemek hem de kıyafetlerinizin zarar görmesini engellemek için oldukça basit olan bu taktiği uygulayabilirsiniz.

Finansal ayrıcalıklardan günlük yaşama dair onlarca hizmet ve ayrıcalık sunarak sana rehberlik edecek yol arkadaşın Maximum Genç senin için burada!

Şimdi sen de Maximum Genç’e katıl, aklından geçenleri hayata geçirmeye başla!

Advertisement
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
erhan-demir9

Vakumlu poşetler var. Elektrik süpürgesi ile içindeki havayı çekiyorsunuz akıl almaz boş yer kalıyor. 10₺'den satıyorlar. Winrar'dan daha iyi iş görüyor.

favilla

evet ama çok kırıstırır

gencfbli_07

Ayakkabıları herhangi bir poşete koyabiliriz onedio

favilla

Güzel öneriler var, teşekkürler, bir tane de benden gelsin, bavulunuzda muhakkak boş yer bırakın, tıka basa doldurmayın, dönüşte hep daha fazla eşya oluyor 😅

Görüş Bildir