Bedelli Askerlikte 2. Celp Dönemi Belli Oldu! Toplam Başvurusu Sayısı 470 Bini Geçti

 > -

Bedelli askerlik için 2. celp dönemi bilgileri E-Devlet üzerinde yayınlandı. Milli Savunma Bakanlığı'nın açıkladığı bilgilere göre ise toplam başvurusu sayısı 6 Eylül 2018 itibarıyla 474.955 kişi olurken 125.344 kişi de parasını yatırarak başvurusunu tamamladı. 2. dönemde 41 bin 631 kişi silah altına alınacak. 

Milli Savunma Bakanlığı yazılı bir açıklama ile 2. celp dönemi hakkında bilgi verdi. 2.dönem de 41 bin 631 kişi silah altına alınacak.

Bedelli askerlik ikinci celp döneminde silah altına alınacak 41 bin 631 yükümlünün sevk tarihleri, birlik ve yoklama bilgilerinin e-devlet'ten yayımlandığına ve bedelli askerliğin ikinci celp döneminde temel askerlik eğitimi alacakların telefonlarına bilgilendirme mesajı gönderildiğine değinilen açıklamada, "Bedelli askerlik için 474 bin 955 kişi başvurdu, başvurusunu tamamlayan yükümlü sayısı ise 125 bin 344 oldu. 2'nci celp döneminde silah altına alınacak yükümlülerin sevk tarihleri, birlik ve yoklama bilgileri e-devlet adresinden yayımlandı." ifadeleri kullanıldı.

Birliğini öğrenmek isteyen vatandaşların yoğun işlemleri nedeniyle E-Devlet uygulamasında zaman zaman erişim problemi yaşanıyor.

2. celp döneminin belli olmasının ardından Twitter'da kullanıcılar paylaşımlarda bulundu;

Son dakika gündem haberlerini hemen öğrenmek için Twitter'da Onedio Gündem hesabını takip edebilirsiniz;

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Bedelli AskerlikTwittergündemonedio
Görüş Bildir