Görüş Bildir
Haberler
‘Barva’ AKM Fotoğrafı Yüzünden Darp Edildi

‘Barva’ AKM Fotoğrafı Yüzünden Darp Edildi

Fatih UZUN
19.06.2014 - 17:14

Polislerin önüne geçip 'Allah'ım ne kadar tatlıyım!' diye bağırarak sosyal medyaya damga vuran 'Barva' nickli Hasan Basri Keleş, polisler tarafından darp ve tehdit edildi. Sadece Barva değil, onunla birlikte karakola giden gazeteciler ve arkadaşları da polis tarafından tehdit edildi

Barva'yı en sempatik haliyle Gezi olaylarının yıldönümünde tanıdık. Sınırlarımızın dışında da polislerle çektiği görüntülerle şöhret olan bir isim oldu.

Barva (Hasan Basri Keleş). Ancak bu sempatik isim dün gece polislerden dayak yedi, tehdit edildi. Polis dayağı inkar etti ama hem o sırada karakol ve yakınlarında olan arkadaşları, hem de sağlık raporu bu dayağı belgeliyor.

AKM ÖNÜNDE FOTOĞRAF

Barva, dün gece Taksim'deki Atatürk Kültür Merkezi (AKM) önünde polisleri de arkasına alıp selfi çektirmek istedi. Tam bu sırada 4 polis tarafından tutuldu ve dayak yedi.

Barva'nın telefon kamerasından polisin saldırdığı an

Polisler, AKM'nin bahçesinde de Barva'ya hakaret etti. Barva '10 kişisiniz, ben tekim' dedikten sonra dayağın şiddeti arttı. çenesi ve kaburgasına vurdu polis. Ardından dayaktan yere yığıldı.

Tehdit sivil polisten geldi. Hafif seyrek saçlı sivil polis “Hadi şimdi git evine yoksa seni sabaha kadar döverim, leşini kimse bulamaz” dedi; Barva da polise, “Gel döv, öldür! Senin ismini, cismini, her şeyini kaydettim hafızama” diye yanıt verdi.

Polis Barva'nın telefonuna el koydu. 'Şikayet' sözünü duyan polisler hizaya gelmeye başladı. Hiç bir suçu olmadığı halde bir kişiyi döven, hakaret eden ve tehdit eden polisler Barva'yı AKM ’nin bahçesinin içinden dışarı çıkardılar. Barva serbest kaldığı anda avukatları Hürrem Sönmez ve Ramazan Demir'i aradı. O sırada Beyoğlu yakınlarında olan avukatlarla birlikte Tuğçe Erçetin, Elif Yılmaz, Çiğdem Mater, Hale Akay ve arkadaşları AKM bahçesine gitti.

  • Elif Yılmaz / Posta
Kaynak: http://www.posta.com.tr/turkiye/Haber...
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Fotoğraf: Diken

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam