Baro Başkanları Feyzioğlu'na Sırt Çevirdi ve Alana Almadı: 'Gölge Etmeyin...'

 > 
940PAYLAŞIM

Protestocu baro başkanlarını ziyaret etmek isteyen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu tepki ile karşılandı. Sırtlarını dönen baro başkanlarına Feyzioğlu'na 'Gölge etmemesini' söyledi. 

“Biz buradayken siz neredeydiniz. Gece nasıl rahat uyudunuz” diye soran baro başkanlarını Feyzioğlu’nu, “Savunma susmadı susmayacak” sloganları ile protesto etti. Feyzioğlu, sloganlar eşliğinde olay yerinden ayrıldı.

Öte yandan engellemenin kaldırılmasıyla beraber baro başkanları Anıtkabir'e ulaştı.

Barikatın kaldırılmasıyla yürüyüşe geçen baro başkanları, Anıtkabir'e ulaştı. Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün mezarını ziyaret eden başkanlar, Anıtkabir önünde sosyal mesafeye dikkat ederek birlikte bir fotoğraf verdi.

Cuma gününden bu yana süren yürüyüşü Anıtkabir'de sonlandıran baro başkanları, taleplerini TBMM'ye iletmeyi hedefliyor. Baro başkanlarının bugün değerlendirme toplantısı yaptıktan sonra görev yaptıklar kentlere dönmeleri bekleniyor.

Dün Feyzioğlu'nun Anıtkabir fotoğrafı paylaşması üzerine TBB İnsan Hakları Merkezi Genel Sekreteri Mustafa Kemal Karahan görevinden istifa etmişti.

Mustafa Kemal Karahan istifa dilekçesini sosyal medya hesabından da paylaşarak şunları söylemişti:

“Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı’nca bir süredir devam eden temel hak ve özgürlüklere aykırı eylemlerin düzelmesi ve insan hakları mücadelesinin terk edilmemesi adına merkez olarak yoğun çaba göstermemize rağmen düşünce açıklamalarına tahammül edilmeyip terörize edildiği, baro başkanlarının ve aydınların açıkça hedef gösterilmeye devam edildiği görülmektedir.
Türkiye’nin dört bir yanından hareket eden 56 baro başkanının, baroları ve avukatlık mesleğini yok etme projesine karşı demokratik yürüyüşlerinin dahi bizzat birlik başkanı tarafından terörize edilmeye çalışılması ve baro başkanları polis tarafından darp edilirken Anıtkabir ziyaretinin fotoğraflarının paylaşılması çoktan taşmış olan bardağı deviren son hamle olmuştur.

Baro Başkanları darp edilirken Anıtkabir’den fotoğraf paylaşılması çoktan taşmış olan bardağı deviren son hamle olmuştur… Bu sebeplerle 2013 yılından beri yürüttüğüm TBB İnsan Hakları Merkezi Genel Sekreterliği görevimden 22.06.2020 itibariyle istifa etmiş bulunuyorum!”

Baroların Feyzioğlu tepkisine sosyal medyadan da destek geldi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir