Görüş Bildir
Haberler
Barış Pehlivan: 'Muhsin Yazıcıoğlu'na Bir Çuval Kaset Teslim Edilmiş'

Barış Pehlivan: 'Muhsin Yazıcıoğlu'na Bir Çuval Kaset Teslim Edilmiş'

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, ‘Son Alperen Muhsin Yazıcıoğlu’nun Sır Görüşmeleri’ kitabında yer alan ‘‘Yazıcıoğlu’na da teslim edilen bir çuval kaset varmış” iddiasını köşesine taşıdı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, helikopter kazasında hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun 'Bana öyle görüntüler teslim edildi ki Türkiye’de yer yerinden oynar' sözlerini hatırlatarak, 'Peki, neydi o görüntüler? Anlatayım...  Seçimler yaklaştıkça sızıntılar da artıyor. Böylesi dönemlerde kritik sınav ise bel altı operasyonlarda veriliyor.  Zamanında sınıfta kalanlar oldu; Erdoğan, Baykal’a yapılan kaset kumpasında “Bu özel değil, genel genel” dedi. Öyle ya, Fethullahçıların kaset operasyonları AKP için mayın temizliğiydi. Zamanında sınıfta kalanlar oldu; Erdoğan, Baykal’a yapılan kaset kumpasında “Bu özel değil, genel genel” dedi. Öyle ya, Fethullahçıların kaset operasyonları AKP için mayın temizliğiydi. Meğer Yazıcıoğlu’na da teslim edilen bir çuval kaset varmış' ifadelerini kullandı.

"Beni bulaştırmayın dedi"

"Beni bulaştırmayın dedi"

Barış Pehlivan, konu hakkında detayları Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ve gazeteci Veli Toprak'ın hazırladığı “Son Alperen Muhsin Yazıcıoğlu’nun Sır Görüşmeleri” kitabından öğrendiğini belirtti. Pehlivan, kitapta konuşan tanıklar arasında yer alan Yazıoğlu'nun danışmanı Bilal Habeşi Özkaynar'ın bir şahitliğini şöyle paylaştı: 

“Bir gün rahmetli başkana birileri bir çuval kaset, CD, görüntü getirdi. Birileri işte, bu kayıtları yapanlar ya da ele geçirenler. Bu kayıtların, görüntülerin başka ellere geçebilme endişesiyle, yanlış ellere geçebilme endişesiyle başkana teslim etmek istediler. ‘Bunlar çok tehlikeli görüntüler. Bir şekilde kaydedildi, bir şekilde ele geçirildi. Bunun içinde sanatçılar var, siyasetçiler var, işadamları var, devlet adamları var, askerler var. İşte insanların zaaflarından, zafiyetlerinden faydalanılarak kimi oyunla, tezgâhla kimi de takiple elde edilen görüntüler. Bu görüntülerin her biri Türkiye’nin gündemini değiştirip sallayacak nitelikte. Bunları emanet edecek kimseyi bulamıyoruz. Bizde de kalamayacak. En güvenli olarak sizi biliyoruz. Size teslim etmek istiyoruz’ dediler. Başkan da ‘Ben kimsenin uçkurunun bekçisi, kayıtçısı değilim. Gidin ne yapıyorsanız yapın! Beni bunlara bulaştırmayın’ dedi. Onlar da ‘Başkanım bunlar çok kritik. Çok insanı zora, sıkıntıya sokacak. Türkiye’de gündemi değiştirecek, yerle bir edecek belgeler, görüntüler’ dediler.” 

"O görüntüler şimdi kimin elinde?"

"O görüntüler şimdi kimin elinde?"
İçeriğin Devamı Aşağıda

Kitaptan öğreniyoruz ki Muhsin Yazıcıoğlu sonunda ikna edilmişti “bir çuval” denilen o görüntüleri almakta. BBP liderinin bu durumu dönemin Kızılay Başkanı’na da aktardığını Özkaynar’ın ağzından okuyorduk: 

Kızılay Başkanı, Yılma Durak, benKızılay Yönetim Kurulu üyesi partili bir arkadaş vardı. Orada başkanım aynısını söyledi: ‘Bana öyle CD’ler, öyle görüntüler teslim edildi ki Türkiye’de yer yerinden oynar. Ama maalesef bu görüntüler bizim devlet adamlarımızın. Devlete zarar geleceği için bunlar kalacak. Bunların çıkmaması lazım. Bunlar da bana teslim edildi’.” 

Kitabın yazarlarının “Bu görüntüler 2010’lu yıllarda çıkan kasetler mi? Başka var mıydı?” şeklindeki sorusuna aldıkları yanıt ise şuydu: 

Muhtemelen bazıları vardı ki ara ara bunlar çıktı. Deniz Baykal çıktı. MHP’ye yapılan operasyon... Bunlar ara ara çıktı, çıkıyor da. Belki bazılarınınki başka ellerde ki çok rahat baskı yapıyorlar. Bunlar üzerinden dizayn ediyorlar.” 

Şimdi bu ifşaatları okuyunca yeni sorular da gündeme geliyordu: 

Acaba Yazıcıoğlu’na o görüntüleri teslim edenler kimdi? Fethullahçılar, BBP liderinin üzerinden mi operasyon planlıyordu? Ve sahi, o çuvalda olduğu ileri sürülen ama henüz ortaya çıkmayan görüntüler şimdi kimin elindeydi? 

Dahası: 

Recep Tayyip Erdoğan’a yapılması planlanan “5 milyon dolarlık suçüstü...” 

Yazıcıoğlu’na verilen Devlet Bahçeli belgeleri... 

Üzeyir Garih’in gizli görüşmeleri... 

Selçuk Özdağ ve Veli Toprak’ın okurla buluşturduğu “Muhsin Yazıcıoğlu” kitabı bu konu başlıklarıyla da çok tartışılacağa benziyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
3
2
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Deniz İnce

Yahu benüm anlaamdığım şey şu: Niye insanlar sevişen birinin görüntülerini görünce dünya üzerinde tek sevişen onlarmış ve bu çok ayıp bi şeymiş gibi davranıy... Devamını Gör