Görüş Bildir
Haberler
Barcelona Neymar İddialarına Tepki Gösterdi

Barcelona Neymar İddialarına Tepki Gösterdi

Fatih
13.03.2015 - 23:01
İçeriğin Devamı Aşağıda

Neymar'ın Barcelona Kulübü'ne transferindeki iddialarla ilgili adli soruşturmasını tamamlayan Ulusal Mahkeme Hakimi Pablo Ruz'un 'mali usulsüzlük ve kurumsal sadataksizlik' suçlamasına kulüp yönetimi tepki gösterdi.

Brezilyalı futbolcu Neymar'ın Barcelona Kulübü'ne transferindeki iddialarla ilgili adli soruşturmasını tamamlayan Ulusal Mahkeme Hakimi Pablo Ruz'un 'mali usulsüzlük ve kurumsal sadataksizlik' suçlamasına kulüp yönetimi tepki gösterdi.

Hakim Ruz, suçlamasında, Barcelona Kulübü, kulübün mevcut başkanı Josep Maria Bartomeu ve eski kulüp başkanı Sandro Rosell'in yargılanmasını talep etmişti.

Kulüpten yapılan yazılı açıklamada, Barcelona Kulübü ile iki başkanının yargılanmasının istenmesine kadar varan hukuki sürecin 'işleyiş ve hızlılığı açısından anormallik' taşıdığı savunuldu. 'Bu tip saldırılara tolerans göstermeyeceğiz' ifadesi yer alan açıklamada, 115 yıllık kulüp tarihinde şimdiye kadar kendilerine yöneltilen suçlamalardan farklı bir süreç yaşandığı, bu suçlamaların hukuki boyutun ötesinde olduğu ve medyatikleştirildiği kaydedildi.

Neymar'ın transferinde hiçbir usulsüzlük yapılmadığı görüşünü bir kez daha vurgulayan Katalan kulübü, hakim Ruz'un kararına itiraz edeceklerini de açıkladı.

Barcelona Kulübü, hakim Ruz'un bu soruşturmaya bakma yetkisi olmadığına dair yaptıkları başvurudan hemen bir gün sonra İspanyol hakimin soruşturmayla ilgili kararını açıklamış olmasını da 'şüpheli bir durum' olarak değerlendirdi.

Neymar olayı ile ilgili şimdiye kadar yürütülen hukuki süreçte kendilerini savunma hakkının garanti edilmediğini ileri süren Barcelona Kulübü, kulübün yasal temsilcilerinin ifadelerinin bile henüz alınmadığını kaydetti.

Transferle ilgili her türlü bilgiyi paylaştıklarını ve hukuki olarak tüm işbirliğine açık olduklarını vurgulayan Barcelona Kulübü, üyelerine ve taraftarlarına da 'Rahat olun, bu durumu düzeltmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız ve kulübümüze asla zarar verdirmeyeceğiz' mesajını verdi.

Eurosport

Kaynak: http://tr.eurosport.com/futbol/ispany...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
1
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın