Görüş Bildir
Haberler
Bakkala Zarf İçinde 500 TL Bıraktı: 'Çocukken İzinsiz Aldığım Ürünlerin Ücreti'

Bakkala Zarf İçinde 500 TL Bıraktı: 'Çocukken İzinsiz Aldığım Ürünlerin Ücreti'

Batuhan
06.05.2021 - 16:44

Tokat'ta bir kişi, mahalle bakkallığı yapan Hayati Akıncı'ya zarf içinde 500 lira bıraktı. Zarfın içindeki notta 'Çocukken izinsiz aldığım ürünlerin ücreti, hakkınızı helal edin' ifadesi yer aldı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Tokat'ın Niksar ilçesinde bakkal dükkanı işleten Hayati Akıncı, 15 gün önce iş yerine gittiğinde kapısına sıkıştırılan bir zarf gördü. Zarfı açan Akıncı, içerisinde 500 TL para ve bir not ile karşılaştı.

Notta 'Çocukluk yıllarımda arkadaşlarıma uyup bakkaldan izinsiz çikolata ve bisküvi, küçük ürünlerden birkaç sefer almıştım. Hakkınızı helal edin' ifadeleri yer aldı.

Demirören Haber Ajansı'nda (DHA) yer alan habere göre 30 yıldır mahalle bakkallığı yaptığını söyleyen Hayati Akıncı, 'Kim olduğunu bilmiyorum. İster istemez duygusal olarak etkilendik.  Böyle insanların var olduğunu göstermek için durumu sosyal medyada paylaştım. İstesem ben notu bırakanı bulurum. Güvenlik kameralarıma bile bakmadım. Bakmayacağım. Parayı ise kendi parama katmayacağım. Bu parayı ihtiyacı olan başka birilerine vereceğim' diye konuştu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
146
56
6
3
2
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın

Herkes hata yapıyor, fark edip düzeltmeye çalışmak önemli.

SnowMan

Dünyayı sevgi kurtaracak.