Bakan Yılmaz 'Bir Defaya Mahsus' Dedi: Devamsızlıktan Kalan Öğrencilere Gelen Af Sosyal Medyanın Gündeminde

 > -

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, derslerinde başarılı olup, devamsızlıktan kalan 9 bin 77 lise son sınıf öğrencisinin bu yıla mahsus mezun edildiğini söyledi. Sosyal medyada yapılan yorumlarda af açıklamasının seçimin hemen öncesinde yapılmasına dikkat çekildi. 

Bakan Yılmaz yaptığı açıklamada, ortaöğretim kurumlarında devamsızlıktan kalan son sınıf öğrencilerinin durumuna ilişkin değerlendirmede bulundu. 

Ortaöğretim kurumlarının son sınıf öğrencilerinden derslerinde başarılı olmalarına rağmen kendilerine mevzuatla verilen devamsızlık süresini aşan öğrencilerin başarısız sayıldığını anımsatan Yılmaz, şunları kaydetti:

"Herhangi bir hak kaybına yol açmamalarını sağlamak üzere gereken onayı verdik"

"Ancak bu yıla özgü olmak üzere bütün derslerinden başarılı olup da devamsızlıktan dolayı başarısız sayılan öğrencilerimizin diğer öğrenciler gibi, yani devamlı öğrenciler gibi değerlendirmeye tutarak herhangi bir hak kaybına yol açmamalarını sağlamak üzere gereken onayı verdik. Bu öğrencilerimizin sayısı 9 bin 77'dir, 9 bin 77 öğrencimiz ortaöğretim kurumlarından mezun olmuş durumdadır. Kendileri ve aileleri için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."

Af açıklaması sosyal medyada da yankı buldu. Yapılan yorumlardan bazıları şöyle 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir