Bakan 3 Askerimizin IŞİD'in Elinde Olduğuna Yönelik Bilgimiz Var Dedi ve Ekledi: 'Öteki Yorumlar Teyit Edilmiş Değil'

 > -

IŞİD’in elindeki Türk askerleri hakkında açıklama yapan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, "3 tane askerimizin DEAŞ'ın elinde olduğuna yönelik bilgimiz var ancak bundan öteki tüm yorumlar teyit edilmiş bilgi değildir" dedi.

Anadolu Ajansı'nın aktardığına göre Bakan Işık'ın sözleri şöyle: "Şu ana kadar 3 tane askerimizin DEAŞ'ın elinde olduğuna yönelik bilgimiz var. Evet, 3 tane askerimizin DEAŞ'ın elinde olduğunu değerlendiriyoruz ancak bundan öteki tüm yorumlar teyit edilmiş bilgi değildir. Bilgiler teyit edilmeden de bilgilere itibar edilmemesi gerektiğini söylüyoruz."

"Bu ülkede, bu kritik süreçte bölgemizde bütün dengelerin değiştiği, bütün kartların yeniden karıldığı bu dönemde herkesin sorumlu davranması gerekiyor. Bir taraftan terör örgütlerinin Türkiye'yi çekmek istediği tuzaklara karşı hepimiz çok dikkatli olmalıyız, diğer taraftan da birliğimizi ve beraberliğimizi bozacak hiçbir harekete girişmemeliyiz, tevessül etmemeliyiz."

"El Bab'ın en kritik yeri DEAŞ'tan temizlendi"

Bakan Işık ayrıca, "Şu anda Özgür Suriye Ordusu ile birlikte Allah'a hamd olsun El Bab'ın en kritik yeri olan Hastane Tepesi'ni DEAŞ'tan temizledik. En kritik nokta ele geçirildi ama önümüzde daha yapacak işlerimiz var." ifadelerini kullandı.

Başlıklar

IŞİDSuriyeTerör
Görüş Bildir