Görüş Bildir
Haberler
Babacan 'Cemaat Yurtları Kapatılsın' Diyenleri Eleştirdi: 'Başka Çözüm Yok mu?'

Babacan 'Cemaat Yurtları Kapatılsın' Diyenleri Eleştirdi: 'Başka Çözüm Yok mu?'

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, üniversite öğrencisi Enes Kara’nın intiharının ardından tarikat ve cemaat yurtlarının kapatılması yönündeki çağrıları eleştirdi. Babacan, 'Bu ülkede kapatmak dışında başka bir çözüm önerisi yok mu?' dedi. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin haftalık değerlendirme toplantısında konuştu.Babacan, cumhuriyet tarihinde hiçbir zaman maddi durumu iyi veya zayıf ailelerin çocukları arasında böylesine eşitsizlik oluşmadığını ifade etti.  Ortada çok büyük bir haksızlık ve adaletsizlik olduğunu belirten Babacan, Bunun bedelini gençlerimiz ödüyor. Gençler arasındaki en yaygın hissiyat yaşayacak başka bir ülke aramak. Ülkeden kaçamayan içinde olduğu cendereyle baş etmeye çalışıyor. Ağır bir depresyon yaşanıyor' dedi.

'Beğenmedikleri her şey kapatılsın istiyorlar' diyen Babacan, 'Ülkedeki hukuk kırıntısının sahibi olarak bir Anayasa Mahkemesi kalmış, onu da kapatalım diyor. Almışlar ellerine bir çekiç, gördükleri her şeyi çivi sanıp saldırıyorlar' ifadelerini kullandı. Babacan, şöyle devam etti: 

'Çeyrek yüzyıldır koltuğunda oturan krizlerin ortağı Bahçeli'nin yine ortak olduğu bir iktidar bugünün hiçbir sorununu çözemez. Koltuğa sarılan Erdoğan artık hangi sorunu çözebilir. Son 4 yıldır ülke patinajda.'

Cemaat yurtlarına sahip çıktı

Cemaat yurtlarına sahip çıktı

Enes Kara'nın intiharının ardından cemaat ve tarikat yurtlarının kapatılması gerektiğini çağrısı yapanları eleştiren Babacan, 'Gencecik Enes'in ardından şunlar bunlar kapatılsın diyorlar. Bu ülkede kapatmak dışında başka bir çözüm önerisi yok mu? Devletin görevi gençlere kaliteli ve hesaplı yurt imkanı sunmaktır' dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
84
67
31
10
8
7
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
bahariye

evt başka çözüm yok! cemaat yurtları kesinlikle kapatılmalı!!!

TC Fatih Köroğlu

Elbette ki kapatılsın diyemez Sayın BABACAN çünkü bazı cemaatlerden kendileri de besleniyorlar. Kaldı ki AKP'de bulunduğu dönemde ve öncesinde kendileri de b... Devamını Gör

vOLCano

hass.ktir ordan.