Baba Ocağından Çıkıp Artık Kendi Ayakları Üstünde Duranların Anlayabileceği Acı Çektiren 15 Durum

-

Bazen lisede, üniversitede ya da iş hayatına atıldığında aile evinden ayrılıp artık kendi ayaklarınız üstünde durmanız gerekebilir. Her ne kadar tek başına ya da bir ev arkadaşıyla yaşamak fikri cazip gelse de bu hayat sürprizlerle doludur. Sizin için baba ocağından ayrılıp kendi başlarına yaşamaya başlayanların çektiği çileleri derledik. Gelin hep birlikte bakalım!

Kaynak: https://uber-facts.com/15-people-share-t...

1. Artık kimse sizin için bir şey yapmayacak.

"Mutluluk veren şeyler öyle kendiliğinden olmaz. Siz onları yapmaya karar verirsiniz. Bütün o eğlenceli etkinlikler, harika hatıralar, doğum günü partileri, oturma odasında çarşaf ve minderlerden kendinize yaptığınız şato...
Ailem bütün bunları benim için yapmıştı çünkü benim mutlu olmamı istiyorlardı. 
Ama şimdi işten geldiğimde eğlenceli ve aptalca etkinlikler planlamaya çalışıyorum çünkü bundan sonra hiç kimse benim için bir şey yapmayacak."

2. Tek başına hasta olmak...

"Hastalandığımda tek başıma olmam. Bir keresinde yemekten zehirlenmiştim ve oda arkadaşım hafta sonu olduğu için gitmişti. Bütün gün 20-30 dakikada bir kusuyordum. Aşırı derecede susuz kalmıştım ve eczaneye bir adım atacak halim yoktu."

3. Bütün işleri kendin yapmak zorundasın.

"Günlük hayatta yapılması gereken küçük şeyler: yemek yapmak, evi temizlemek, bulaşıkları yıkamak, çamaşırları yıkamak vs...Ve bunların dışında bir de ev ödevleri var (eğer öğrenciyseniz), hobiler ve sosyal hayat var. Bütün bu işleri yapmaktan çok yoruldum."

4. Tuvalet kağıdı almak...

"Tuvalet kağıdı almayı unutmayın... Sizin için bunu yapabilecek bir tuvalet perisi maalesef yok. "

5. Her gün ne yiyeceğini düşünmek.

"Her bir gün ne yemek istediğini düşünmek zorundasın... Bu olayı hala aşamıyorum."

6. Asla dinlenememek.

"Annemle ne kadar benziyormuşuz. Konu ev işleri olunca rahatlaması gerektiğini söylüyordum. Dinlenmiyordu. Şimdi ben de dinlenemiyorum.  Temizlik yapmak zorundayım..."

7. Lazım olan baharatların asla evde bulunmaması.

"Lazım olan baharat ve çeşnilerin elinde bulunmaması. Artık tuz, biber ya da ihtiyacım olan baharat neyse dolapta bulunduruyorum. Hepsini bir anda almak durumu kurtarıyor."

8. Su meselesi...

"Su demek para demek. Ben suyun temiz ve bedava olduğu bir çiftlikte büyüdüm. İnsanların musluk suyuna para verdiğini öğrendiğimde kafayı yemiştim. Daha sonraki yıllarda şehirde yaşayan insanlara iyi su içemedikleri için üzülüyorum."

9. Yemeğe harcanan para...

Yemeğe harcanan para... Su gibi akıp gidiyor."

10. Hiçbir şeye vaktinin olmaması

"'Özgürlük' anlayışımın ne kadar yanlış olduğunu anladım. Tabii, istediğin her şeyi istediğin zaman yapabilirsin. Ama neredeyse her aktivite zaman kaybı haline geliyor ve bununla başa çıkmanız gerek. Ayrıca eğer full-time bir işte çalışıyorsanız, arkadaşlarla takılma fikrini aklınızdan çıkarın. 'Üzgünüm çocuklar, artık video oyunları oynamak için salı günü saat 2'ye kadar takılamam. Sabah 6'da kalmak zorundayım...'"

11. Acı ama gerçek...

100 liranın artık o kadar çok bir para olmaması gerçeği...

12. Akşamları karanlık ve sessiz bir eve dönüyor olmak.

"Akşamları karanlık ve hayat olmayan bir eve dönmek...
Annem birkaç yıl önce sabah 6 öğlen 2 çalıştığı için büyükannemlerle yaşıyorduk ve okuldan eve geldiğimde evde mutlaka birileri olurdu. Konuşmasak bile mutlaka biri olur, etrafta dolanır, kendi işini yapardı. Bazen bu duruma sinir oluyordum çünkü bazen yorgun oluyor ve sessizliğe, yalnızlığa ihtiyaç duyuyordum. Bu durumun ne kadar güven verici olduğunu küçümsemişim. "

13. Depresyonun postayla birlikte gelmesi.

Sizin depresyona sokacak şeylerin postayla gelmesi: faturalar...

14. Her şeyin çok pahalı olması.

"Yemek çok pahalı! Birkaç ay önce taşındım ve başarılı olamadığım tek konu bu."

15. Her şeyden önce yalnız olmak...

"Şu zaman kadar beni en çok zorlayan şey yalnızlıktı. Tek başıma yaşamayı seviyorum ama yatağımda kedim olmadan yatmak, annemin kahkahalarını duyamıyor olmak odamı oldukça küçük ve ıssız bir yere dönüştürüyor."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tacszkralice

evlenirseniz yalnız olmazsınız.sinema film gezmek içn size eşlik eden birisi hep orada

birinci-tekil-birey

Ne var ki bunda? Teee 1988'de 18 yaşında ayrıldıydım.......

tunc-gozden

Baslik beni anlatiyor ama herseyden daha fazlasi yurtdisinda yalniz yasamak:) kapidan cikip her sabah karsi komsularima Bonjour madam bonjour mosyo demek peh peh peh :)))

bilinemeyen

Çok özledim yalnızlığı.

timur_ozer

Yalnız olabiliriz, yalnız yaşıyor olabiliriz. Hatta bu maddelerin çoğu bizim için geçerli olabilir. Lakin sosyal medyada bizi yıkık olarak ilan eden sefillere bir şey söylemek istiyorum. Kimilerimiz bu yalnız yaşama biçimini seçti, kimilerimiz mecbur kaldı ve hayat bizi bu noktalara itti. Mutlu muyuz ? kısmen. Fakat yalnış tercihler yapıp hebele hübele bir kalabalıkta olacağımıza tek ve huzurluyuz. YIKIK felan da değiliz sizler embesil olabilir misiniz acaba ?

Görüş Bildir