Görüş Bildir
Haberler
Aziz Sancar Teknofest'e Katıldı

Aziz Sancar Teknofest'e Katıldı

Nobel ödüllü bilim insanı Aziz Sancar, Teknofest'e Türkiye'de bilimi ve teknolojiyi teşvik etmek için geldiğini ve gördüğü manzaradan gururlandığını belirterek, 'Memleket sevgisini unutmayın. Memleket sevgisi olmadan bir şey yapılmaz.' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Sancar, Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Teknofest'e katılarak Teknofest Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar ile etkinlik alanını gezdi. Gençlerle hatıra fotoğrafı çektiren Sancar'a katılımcılar yoğun ilgi gösterdi.

Sancar, ziyaretinin ardından yaptığı konuşmada, 'Buraya Türkiye'de ve Türk dünyasında bilimi ve teknolojiyi teşvik etmek için geldim. Burada gördüğüm gerçekten beni gururlandırdı, bana cesaret verdi. Geleceğimiz için umudum çok büyük. Bunu gerçekleştiren herkese, gençlerimize çok teşekkür ederim.' diye konuştu.

'Geleceğin Nobel'inin yolu Teknofest'ten geçiyor mu?' sorusuna karşılık Sancar, 'Gelecek Nobel'ler buradan çıkabilir. Tekrar söylüyorum, Nobel için araştırma ve teknoloji yapmayın. İnsanlığa ve ülkemize yararlı bir şeyler yapmak için çalışın. Bilim yapın, teknoloji yapın. Sağolsun Cumhurbaşkanımız bana çok değer veriyor, bütün etkinliklere davet ediyor. Hatta Birleşmiş Milletler'e de davet etmişti. 'Cumhurbaşkanım benim sizin gibi uçağım yok, her yere gidemem ama Teknofest'e mutlaka geleceğim. Sizinle ödülleri vermeye katılacağım. Benim için büyük bir memnuniyet ve şükran vesilesi.' dedim.' ifadelerini kullandı.

"İşler iyi gitmediğinde inatçı olun"

"İşler iyi gitmediğinde inatçı olun"

Sancar, gençlere seslenerek, şu ifadeleri kullandı:

'Çok çalışın. İşler iyi gitmediğinde inatçı olun. Fatih Sultan Mehmet'in dediği gibi 'Ya ben onu alırım ya o beni alır' o düşünceyle iş yapın. Memleket sevgisini unutmayın. Memleket sevgisi olmadan bir şey yapılmaz.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
61
17
16
8
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın